تقابل سوخوهای روسیه با تورنادوهای انگلیس بر فراز دریای سیاه

به گزارش مجله جهانگیر، رسانه های انگلیسی از تقابل چند فروند جنگنده تورنادوی انگلیس با جنگنده های سوخوی روسیه بر فراز دریای سیاه و حریم هوایی رومانی خبر دادند.

تقابل سوخوهای روسیه با تورنادوهای انگلیس بر فراز دریای سیاه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های انگلیسی از تقابل جنگنده های انگلیس با چند فروند جنگنده سوخوی روسیه بر فراز در یای سیاه خبر دادند.

به گزارش شماره چهارشنبه روزنامه نورثرن اسکات نیروی هوایی انگلیس مدعی شده که جنگنده های سوخو-24 و سوخو-30 روسیه روز سه شنبه برفراز دریای سیاه و حریم هوایی رومانی پرواز کردند. متعاقب این حادثه و اعلام اپراتورهای ایستگاه راداری رومانی، چند جنگنده تورنادوی انگلیس با پرواز از پایگاه موری اقدام به رهگیری جنگنده های روسیه کردند.

نیروی هوایی انگلیس مدعی شده که جنگنده های روسیه پیش از آنکه در معرض رویت جنگنده های تورنادوی انگلیس قرار بگیرند، منطقه را ترک کردند. نیروی هوایی انگلیس در قالب کمک به متحدان ناتو تا به امروز چند بار وارد عمل شده است. نیروی هوایی رومانی خود مجهز به جنگنده های میگ-21 ساخت روسیه و جنگنده اف-16 ساخت آمریکاست.

وزارت دفاع روسیه تا به امروز در زمینه ادعای انگلیس واکنشی نشان نداده است، اما در موارد مشابه جنگنده های روسیه همواره قوانین هوانوردی و بین المللی را در پروازهای خود رعایت کرده اند.

چندی قبل هم وزارت دفاع روسیه بیان نمود که برای دور کردن یک فروند بمب افکن نیروی هوایی آمریکا، مجبور به اعزام جنگنده شده است. در این بیانیه وزارت دفاع روسیه در این زمینه آمده است که یک فروند جنگنده سوخو-27، هواپیمای بمب افکن بی-52اچ متعلق به آمریکا را بر فراز دریای بالتیک رهگیری کرد.

روسیه بارها از پروازهای جاسوسی هواپیماهای آمریکا و ناتو خبر داده و تاکید کرده این گونه موارد منجر به تشدید تنش می شود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1505

به "تقابل سوخوهای روسیه با تورنادوهای انگلیس بر فراز دریای سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقابل سوخوهای روسیه با تورنادوهای انگلیس بر فراز دریای سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید