تاثیرات باکتری بدن بر روند پیری

به گزارش مجله جهانگیر، مطالعات تازه نشان داد کلنی سازی میکروبیوم(نوعی باکتری) در اوایل زندگی بر روند پیری تاثیر می گذارد.

تاثیرات باکتری بدن بر روند پیری

مطالعه اخیر منتشر شده در مجله PLOS Biology پیشرفت های اخیر در درک چگونگی تأثیر میکروبیوم بر پیری و بیماری های مرتبط را مورد بحث قرار داده است.

سن در کشور های با عایدی بالا، عامل خطر اولیه برای چندین بیماری است. میکروب ها مکان های مختلفی را در داخل و روی بدن انسان مستعمره می نمایند و بیشترین کُلُنی سازی را در امتداد دستگاه گوارش (GI) دارند. تحقیقات قبلی بر نقش حیاتی میکروبیوم های روده بر سلامت و بیماری تاکید نموده است.

اثرات میکروبیوم بر روند پیری و پتانسیل دستکاری میکروبیوم برای ترویج پیری سالم نامشخص است.

در مطالعه حاضر، نویسندگان شواهد در خصوص اثرات و نقش میکروبیوم در پیری و بیماری های مرتبط با افزایش سن را مورد بحث قرار دادند.

مطالعات در مدل های حیوانی بدون میکروب (GF) از نقش علی میکروبیوم در معین طول عمر میزبان حمایت نموده اند. تحقیقات در سیستم های مدل نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض میکروبیوم در اوایل زندگی برای افزایش طول عمر مفید است.

شواهد حاکی از آن است که کلونی سازی باکتری ها در طول رشد جنینی مگس سرکه باعث افزایش طول عمر می گردد. از طرف دیگر یافته ها نشان داده که میکروبیوم می تواند طول عمر حیوانات مسن را کاهش دهد.

علاوه بر این، تحقیقات روی مدل های موش پروگریا پتانسیل افزایش طول عمر را به وسیله مداخلات مبتنی بر میکروبیوم نشان داده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: فرادید
انتشار: 28 فروردین 1402 بروزرسانی: 28 فروردین 1402 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1994

به "تاثیرات باکتری بدن بر روند پیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیرات باکتری بدن بر روند پیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید