8 دلیل برای انتخاب سفرهای طبیعت گردی

به گزارش مجله جهانگیر، 1. میل به اصل خود بازگشتن

سال ها پیش اجداد ما انسان ها در طبیعت زندگی می نموده و این ارتباط نزدیک به طور ذاتی در درون مان به یادگار مانده. اتفاقی که در سفرهای طبیعت گردی برای ما می افتد، رسیدن به آرامشی است که در واقع زندگی های شهری از ما ربوده. تحقیقات جدید نیز ثابت نموده، هر چه قدر که شما از طبیعت دورتر باشید بیشتر امکان ابتلا شدن به مسائل روحی، روانی و حتی جسمی وجود دارد.

8 دلیل برای انتخاب سفرهای طبیعت گردی

از سفر با نرخ تورهای پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

2. طبیعت احساسات ما را زنده می نماید

افرادی که در مناطق روستایی، حومه شهر و در ارتباط با طبیعت عظیم شده و رشد یافته اند آگاهیشان از محیط اطراف بیشتر است. این مورد در مطالعات نظامی نیز مشاهده شد؛ برخی از سربازان در مناطق جنگی، برخی از خصوصیات جزئی مناطق را می توانستند ببینند و در نتیجه بمب های پنهان را به راحتی شناسایی می کردند؛ این افراد در بیشتر مواقع کسانی بودند که در مناطق روستایی و حومه شهر و در ارتباط با طبیعت عظیم شده بودند.

3. انرژی دریافت از طبیعت

تقریبا همه ما از دیدن مناظری از طبیعت آرامش می گیریم. در بسیاری از نقاشی ها دشت های سرسبز را به تصویر می کشیم و با تماشای آن ها انرژی می گیریم و آن را جزوی از وجودمان می دانیم. بیشتر ما معمولا پنجره هایی رو به مناظر طبیعی را به پنجره هایی رو به دیوار بتنی را ترجیح می دهیم. کافی است کمی به علایق روزمره مان نگاهی بیندازیم تا علائم وابستگی ذاتی مان به طبیعت را پیدا کنیم. در تورهای بهاری و تابستانی یکروزه و چند روزه خبرنگاران این دشت ها را می توانید از نزدیک ببینید. یکی از آن تورها مقصد ترکمن صحرا است که بی اغراق شبیه به تابلوهای نقاشی است.

4. بالا رفتن بازدهی افراد با بودن در طبیعت

تحقیقات بسیاری این موضوع را ثابت کردند که هر چه افراد در طبیعت باشند، رفتارهای شان هوشمندانه تر می گردد. ماجرا از این قرار است که با گذراندن زمان بیشتری در طبیعت، نورو ن های بدن و خلاقیت طبیعی ما پرورش یافته و بیشتر می گردد. یکی از این تحقیقات در دانشگاه میشیگان انجام شد و محققان نشان دادند که پس از یک ساعت ارتباط برقرار کردن با طبیعت، عملکرد حافظه و دقت افراد 20٪ بهتر شده بود. این تحقیقات نشان می دهند که در محل کاری که افراد با طبیعت ارتباط دارد، کارکنان مولدتر و پویاتر هستند و روزهای کمتری را به خاطر بیماری به مرخصی می فرایند. مگر می گردد آخر هفته ای را در جنگل های سرسبز و با شنیدن صدای آبشار گذراند و پر از انرژی نشد؟ تورهای یکروزه خبرنگاران پر از گزینه های دلربای طبیعتگردی برای آخر هفته شما هستند.

5. معجزه شفای طبیعت

تا حالا چیزی راجع به شفا یافتن افراد در طبیعت شنیده اید؟ محققان پنسیلوانیا در یکی از بیمارستان ها راجع به این موضوع تحقیق کردند. آن ها در این تحقیق دریافتند که بیمارانی که از پنجره اتاق های شان می توانستند درخت ها را ببینند، زمان کوتاه تری در بستر بیماری می ماندند و احتیاج کمتری به داروهای مسکن داشتند. همچنین تیم پزشکی و پرستاری این بیماران، رضایت بیشتری از حال آن ها داشتند. برای تجربه این قدرت طبیعت فقط کافی است که پا در طبیعت بگذارید.

6. کاهش افسردگی در طبیعت

این موضوع را حتما از زبان روانشناسان زیادی شنیدین که اگر علائم افسردگی را در خود دیدید، در کنار درمان پیش متخصص، به طبیعت سفر کنید. محققان در سوئد این موضوع را در افرادی تحقیق کردند. آن ها دریافتند افرادی که به پیاده روی آرام در طبیعت و یوگا می پردازند نسبت به دیگر افرادی که همان میزان کالری را در محیط های شهری می سوزانند، کمتر دچار احساساتی همانند نگرانی، عصبانیت یا افسردگی می شوند.

7. بهبود روابط اجتماعی با بودن در طبیعت

محققان دانشگاه راچستر طی یک تحقیقی گزارش دادند، در ارتباط با طبیعت بودن باعث می گردد مردم روابط نزدیکی با دیگر انسان ها داشته باشند. تحقیقات ثابت نموده اند که سطوح عصبی و هورمون های مرتبط با پیوندهای اجتماعی در طول تعاملات بین حیوانات و انسان ها افزایش پیدا می نماید. این ارتباطات باعث می گردد افراد در جامعه ارزشمندتر رفتار نمایند و همچنین درآمد بیشتری نیز به دست آورند.

8. استحکام روابط با سفرهای طبیعتگردی

خانوده ها یا دوستانی که دست جمعی به طبیعت سفر می نمایند، راه های جدیدی برای عمیق شدن روابط بین همدیگر را کشف خواهند کرد. سفرهایی طبیعتگردی غالبا تعاملات و مشارکت های گروهی را ایجاد می نماید که در نتیجه می توانید پیوندهای خانوادگی و محبت آمیز خود را تقویت کنید. با تورهای یکروزه و چند روزه خبرنگاران می توانید خانوادگی با این تورها به گوشه گوشه از طبیعت دلربای ایران سفر کنید. اگر هم دوستی ندارید، نگران نباشید در این تورها می توانید جمع های دوستی های ماندگار پیدا کنید.

سخن آخر

در اینجا باهم 9 موهبتی که طبیعت رایگان به ما هدیه می دهد را مرور کردیم. اگر حتی یکبار تجربه بودن در طبیعت را داشته باشید، حتما موهبت های طبیعت در قبال خودتان را بیشتر از این 9 مورد هم پیدا می کنید. حالا به نظرتان ما در جواب این موهبت های بی دریغ چه وظایفی را در سفرهای خودمان به طبیعت داریم؟

یکی از وظایف حیاتی مان این است که به هیچ عنوان هیچ اثری از خودمان در طبیعت باقی نگذاریم. اثرات ما می تواند گاهی رها کردن یک دستمال کاغذی، یک بطری آب یا کیسه ای از زباله های مان باشد. مهر دیگرمان به طبیعت می تواند این باشد که کیسه ای برداریم و بی مهری دیگر همنوعان مان را در آن بریزیم و با خود برگردانیم. کاش این بار به هر منطقه ای از طبیعت که سفر کردیم و آنجا را پر از زباله دیدیم به یاد موهبت های طبیعت به ما بیفتیم و آن جا را از بی مهری هم نوعان مان پاک کنیم.

منبع: دالاهو
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1033

به "8 دلیل برای انتخاب سفرهای طبیعت گردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 دلیل برای انتخاب سفرهای طبیعت گردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید