بیش از 7 میلیون نفر در روسیه در برابر کرونا واکسینه شده اند

به گزارش مجله جهانگیر، مدیر مرکز تحقیقات ملی روسیه با اشاره به اینکه تا به امروز حدود 7 میلیون نفر از شهروندان روس واکسینه شده اند، اثر بخشی واکسن اسپوتنیک-وی برای تمامی سنین و به روی انواع جدید ویروس کرونا را مورد تأیید قرار داد.

بیش از 7 میلیون نفر در روسیه در برابر کرونا واکسینه شده اند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، الکساندر گونتسبورگ مدیر مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی روسیه گامالیا که با همکاری وزارت دفاع این کشور، نخستین واکسن علیه ویروس کرونا با عنوان اسپوتنیک-وی را فراوری و به ثبت رسانده، شب گذشته در مصاحبه ای بیان کرد که تا به امروز در روسیه بیش از 7 میلیون نفر در برابر عفونت کووید-19 واکسینه شده اند.

این دانشمند روس گفت: احتمالاً، اکنون دیگر 7 میلیون نفر از هموطنان ما در روسیه واکسینه شده اند. البته استفاده از واکسن اسپوتنیک-وی، فقط شامل روسیه نشده و مردم کشورهای دیگر نیز به آن دسترسی دارند. به گفته وی، طبق برنامه ریزی صورت گرفته، تا پاییز امسال، بیش از 70 درصد جمعیت روسیه در برابر ویروس کرونا واکسینه خواهند شد.

گفتنی است که انجام واکسیناسیون گسترده در سراسر روسیه از تاریخ 18 ژانویه سال 2021 (29 دی ماه) و طبق دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور شروع شد. ضمن اینکه واکسن اسپوتنیک-وی تا به امروز در بیش از 50 کشور دنیا نیز به ثبت رسیده و مجوز استفاده اضطراری برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را بدست آورده است.

الکساندر گونتسبورگ همچنین تأکید کرد که واکسن روسی اسپوتنیک-وی اثربخشی خود به روی همه انواع ویروس کرونا و همچنین ایمن بودن برای تمامی سنین را اثبات نموده است. وی گفت: در ابتدا این تردید وجود داشت که این دارو ممکن است برای استفاده برای افراد بالای 60 سال مناسب نباشد، ولی هیچ علائمی از واکنش منفی سیستم ایمنی بدن در عیچ رده سنی به این واکسن دیده نشده است.

مدیر مرکز تحقیقات ملی گامالیا همچنین یادآور شد که واکسن اسپوتنیک، اثربخشی خود روی انواع جدید ویروس کرونا را نیز ثابت نموده است. به گفته وی، ایمنی افرادی که این واکسن را دریافت نموده باشند، بیش از دو سال بطول خواهد انجامید.

این دانشمند همچنین یادآور شد که هشدارها در مورد آماده سازی اقدامات تحریک آمیز علیه واکسن اسپوتنیک روسیه، در بالاترین سطح سیاسی صورت گرفته و قطعاً از روی هوا بیان نشده و دلایل و اطلاعاتی در این زمینه وجود داشته است. به عقیده وی، سرویس های اطلاعاتی بعضی کشورهای خارجی در این اقدامات تحریک آمیز دست داشته و محافل علمی دنیا در این مسئله نقشی ندارند.

چند روز قبل، یک مقام کاخ کرملین نسبت به قصد بعضی کشورهای غربی، به سرکردگی آمریکا، برای راه اندازی یک جنگ اطلاعاتی گسترده علیه واکسن اسپوتنیک-وی روسیه با هدف بی اعتبار کردن و سلب اعتماد جامعه دنیای به این داروی روسی هشدار داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 فروردین 1400 بروزرسانی: 10 فروردین 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1286

به "بیش از 7 میلیون نفر در روسیه در برابر کرونا واکسینه شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 7 میلیون نفر در روسیه در برابر کرونا واکسینه شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید