این عکس ها را هرگز در شبکه های اجتماعی نگذارید

به گزارش مجله جهانگیر، بسیاری از ما عادت داریم عکس هایی از خود یا علاقه مندی های خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذاریم، با این وجود به اشتراک گذاری بعضی عکس ها می تواند برای ما خطرناک باشد. عکس هایی که به سادگی می توان از به اشتراک گذاریشان پیشگیری کرد.

این عکس ها را هرگز در شبکه های اجتماعی نگذارید

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، درست است که هکر ها می توانند با روش های خاص خود به بعضی اطلاعات کاربران دست یابند، اما این بسیار مهم است که کاربران نیز برای حفاظت از اطلاعات خود کوشش نمایند:

اطلاعات اقتصادی

ارسال عکس از فیش حقوقی، کارت اعتباری و وجوه نقد دردسر ساز است. اشتراک گذاری اطلاعات اقتصادی فارغ از زشت بدون نفس این حرکت، می تواند مخاطراتی را برای شما ایجاد کند.

کد های برنده شدن در مسابقات

اگر آنقدر خوش شانس هستید که برنده یک جایزه شده اید، باید آن قدر هم باهوش باشید که اطلاعات و کد های برنده شدن خود را به اشتراک نگذارید. این موضوع درباره بارکد های قابل اسکن نیز صدق می نماید.

ایمیل های محرمانه کار

اگر شغلی مهم دارید باید دقت کنید که اطلاعات و اسناد محرمانه کاری خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک نگذارید، اشتراک گذاری اطلاعات شغلی در شبکه های اجتماعی حتی می تواند منجر به پیگرد های قانونی گردد.

اطلاعات شناسنامه

ارسال اطلاعات شناسنامه در شبکه های اجتماعی بسیار خطرناک است، براساس مطالعات مرکز آنالیز سرقت هویت کانادا، به اشتراک گذاشتن اطلاعات هویتی در شبکه های اجتماعی یکی از رایج ترین جهت هایی است که می تواند منجر به سرقت هویت کاربران گردد.

اطلاعات بچه ها

انتشار تصویر کودکن در شبکه های اجتماعی بی ضرر به نظر می رسد، اما اگر قرر باشد در کنار تصاویر بچه ها، اطلاعات مدرسه، مهدکودک، ساعات رفت و آمد بچه ها و ... نیز ذکر گردد، می تواند خطرناک باشد. درواقع پیش از به اشتراک گذاشتن اطلاعات مرتبط با بچه ها باید مراقب باشید که نکات و جزئیات غیر ضروری را نشر ندهید.

منبع: انتخاب
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1240

به "این عکس ها را هرگز در شبکه های اجتماعی نگذارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این عکس ها را هرگز در شبکه های اجتماعی نگذارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید