انصاری فرد: اجازه نمی دهیم به حق میزبانی تیم های ایرانی خدشه ای وارد گردد

به گزارش مجله جهانگیر، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس می گوید باید برابر تصمیم AFC ایستاد و اگر تیم های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا کناره گیری نمایند این نهاد ضربه جبران ناپذیری می خورد.

انصاری فرد: اجازه نمی دهیم به حق میزبانی تیم های ایرانی خدشه ای وارد گردد

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران، محمدحسن انصاری فرد، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره تصمیم AFC مبنی بر دریافت حق میزبانی از تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: ساعت 15 این خبر به ما رسید و هم بلافاصله اطلاعیه ای صادر کردیم. با توجه به اینکه ایران الان امن ترین کشور در خاورمیانه و غرب آسیاست اجازه نمی دهیم که به میزبانی ایران خدشه ای وارد گردد. ایران با امنیت کامل از تمام تیم های لیگ قهرمانان آسیا میزبانی نموده و برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا که با همکاری همه مسئولان انجام شد گواه همین است. همان روز هم AFC تقدیر کرد. به هیچ وجه با این موضوع کنار نمی آییم و اجازه نمی دهیم به میزبانی تیم های ایرانی خدشه ای وارد گردد.

او درباره موضع باشگاه پرسپولیس هم بیان نمود: یک بار برابر عربستانی ها کوتاه آمدیم و اگر الان هم کوتاه بیاییم بحث های دیگری را مطرح می نمایند و این ها بیشتر سیاسی است و متاسفانه AFC وارد مباحث سیاسی شد. من نمی دانم در آن جلسه ای که درباره این موضوع تصمیم گیری می شد ما نماینده ای داشتیم یا نه. باید این مورد آنالیز بیشتری قرار بگیرد ولی موضع ما این است که ایران کشور امنی است و ما اجازه نمی دهیم که بحث های سیاسی وارد گردد و به هیچ وجه زیر بار این قضیه نمی رویم.

انصاری فرد که با رادیو ورزش صحبت می کرد درباره اینکه آیا می گردد از ظرفیت هواداران پرشمار نماینده های ایران در فضای مجازی، قبل از تصمیم قطعی AFCاستفاده کرد یا خیر، شرح داد: من اعتقاد اولم این است ما باید در AFC قاطعانه برابر این تصمیم ها بایستیم تا توجیه شوند که تیم های استقلال و پرسپولیس در آسیا از لحاظ هواداری با هیچ تیم دیگری قابل مقایسه نیستند. اگر من بودم پبشنهاد می دادم با حضور نمایندگان باشگاه های ایرانی این جلسات برگزار گردد و تصمیم گیری گردد. بحث بانوان هم قابل تعامل است و می گردد درباره آن در AFC بحث کرد ولی اینکه بخواهند یک طرفه جلو بروند و هیچ مدافعی نباشد بحث برانگیز است. AFC اگر احساس کند پرسپولیس و استقلال و سپاهان و شهر خودرو در مسابقات شرکت نمی نمایند ضربه جبران ناپذیری به این نهاد وارد می گردد. اگر این اتفاق بیفتد و ما کناره گیری کنیم AFC حتما جلساتی را خواهد گذاشت که از آن جلوگیری کند. پرسپولیس که پر طرفدارترین تیم آسیاست یک وزنه محسوب می گردد و اگر ما کناره گیری کنیم AFC شرایط خوبی را نخواهد داشت. ما یک بار درباره بحث عربستانی ها کوتاه آمدیم، امروز این موضوع را مطرح کردند و فردا هم پایشان را جلوتر می آورند و ما باید جلوی این مسائل بایستیم. این ها وقتی راه را باز ببینند محرومیت های دیگری هم اعمال می نمایند و این ها بحث های سیاسی است. عربستانی ها با خرج کردن دلارهای خیلی زیاد در AFC نفوذ می نمایند. من شنیدم هندی ها هم با عربستانی ها همراه شدند چون مسائل اقتصادی را به هندی ها تزریق کردند. باید جلوی این بایستیم.

انصاری فرد ادامه داد: بحث های وزارت ورزش و وزارت امور خارجه بحث های بعدی است. البته آقای سلطانی فر چند روز پیش اعلام نموده بودند که ما تضمین امنیت کامل را در کشورمان می دهیم و خواهان این هستیم که بازی ها با میزبانی خودمان انجام گردد. اما بحثی که AFC دارد این است که با خود فدراسیون فوتبال طرف است. اعتقاد من این است فدراسیون فوتبال باید قبل از این داستان ها رایزنی می کرد. چون طرف حساب AFC فدراسیون فوتبال است و اعنقاد دارد فدراسیون فوتبال باید از دولت جدا باشد. بعد از فدراسیون فوتبال هم باشگاه های باید مواضع قاطعانه داشته باشند و اجازه ندهند که بحث های سیاسی و شیطنت ها باعث گردد ما از میزبانی محروم شویم. آن هم با هوادارانی که تاریخ نشان داده هواداران ما بیشترین تعداد را در لیگ قهرمانان آسیا داشته اند. بنابراین ما باید قاطعانه و همدل برابر این تصمیم ظالمانه بایستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 472

به "انصاری فرد: اجازه نمی دهیم به حق میزبانی تیم های ایرانی خدشه ای وارد گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصاری فرد: اجازه نمی دهیم به حق میزبانی تیم های ایرانی خدشه ای وارد گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید