افتتاح تالار عکاسی، رونمایی از کتاب و بزرگداشت دو پیشکسوت در اراک

به گزارش مجله جهانگیر، با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اراک، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از عکاسان، هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر شهرستان اراک مراسم افتتاح تالار عکاسی، رونمایی از کتاب و بزرگداشت دو پیشکسوت عکاسی در محل موزه مفاخر استان برگزار گردید.

افتتاح تالار عکاسی، رونمایی از کتاب و بزرگداشت دو پیشکسوت در اراک

به گزارش مجله جهانگیر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، سید محمد حسینی مدیر کل شنبه 23 تیر در این مراسم گفت: عکاسان صادق ترین راویان حقیقت و پایدار ترین نگارنده تاریخ شفاهی جامعه هستند از این رو بر خود واجب دانستیم تا ضمن افتتاح تالار عکاسان استان در موزه مفاخر از دو پیشکسوت این هنر والا در سطح استان تقدیر کنیم.

او اضافه نمود: استاد محمد علی داوری و استاد محمد حسین جمالزاده به غیر از آنکه نگارندگان تاریخ شفاهی دهه های گذشته استان بوده اند، خود قسمتی از نوستالژی و تاریخ سازی شهر و استان خود نیز بوده اند و بسیاری از شهروندان از هنر این دو بزرگوار خاطره های شیرینی در یاد دارند.

او اظهار کرد: خوشبختانه یوسف نیک فام، نویسنده و پژوهشگر استان، کتابی را حول محور کوشش ها، تاثیر ها و خاطرات آقای داوری با عنوان عکاس همایونی به زیور طبع آراسته اند و ما افتخار داریم امروز از آن رونمایی کنیم.

در ادامه این مراسم مرتضی سورانه رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اراک نیز گفت: آقای داوری در آتلیه همایون، قسمت روشنی از خاطره شهروندان اراکی است که بیش از هر چیز با نسل قبل از انقلاب و بعد از انقلاب خاطره سازی نموده و آن لحظات را با هنر خود صیقل داده است.

او اضافه نمود: داوری، یک عمر شکارچی لحظات شیرین برای شهروندان بودند و امروز بر ماست تا لبخندی هرچند کوچک را بر لبان او آوریم و به پاس یک عمر فعالیت هنرمندانه اش قدردان کوشش های 70 ساله او باشیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 23

به "افتتاح تالار عکاسی، رونمایی از کتاب و بزرگداشت دو پیشکسوت در اراک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح تالار عکاسی، رونمایی از کتاب و بزرگداشت دو پیشکسوت در اراک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید