اعزام دانش آموزان عمانی به ایران برای استفاده از تجربیات آموزش و پرورش

به گزارش مجله جهانگیر، رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در سفر به کشور عمان با وزیر تعلیم و تربیت این کشور ملاقات و تبادل نظر کرد.

اعزام دانش آموزان عمانی به ایران برای استفاده از تجربیات آموزش و پرورش

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش مجله جهانگیر، غلامرضا کریمی در ملاقات با مدیحة بنت أحمد بن ناصر الشیبانیة، وزیر تعلیم و تربیت کشور عمان که در وزارت تعلیم و تربیت عمان برگزار گردید، دعوت نامه حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران برای سفر به جمهوری اسلامی ایران را به مدیحة بنت أحمد بن ناصر الشیبانیة ارائه کرد.

در این ملاقات توسعه همکاری های آموزشی بین دو کشور، آموزش دانش آموزان استعدادهای درخشان و آموزش های فنی وحرفه ای مورد بحث و آنالیز نهاده شد و طرف عمانی خواستار انتقال تجربیات ایران در خصوص پرورش دانش آموزان استعدادهای درخشان به کشورش شد و همچنین مقرر شد تا هیاتی در خصوص استفاده از تجربیات ایران در آموزش های فنی وحرفه ای به جمهوری اسلامی ایران اعزام شوند.

کریمی با اشاره به تجارب ایران در خصوص پرورش دانش آموزان استعدادهای درخشان اظهار کرد: تیم های نهایی دانش آموزان استعدادهای درخشان کشور عمان می توانند با طی کردن دوره های کوتاه مدت در ایران با نحوه رقابت در عرصه بین المللی آشنا شوند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با اشاره به اینکه 36 درصد دانش آموزان ایرانی در رشته های فنی وحرفه ای تحصیل می نمایند، برای انتقال این تجربیات اعلام آمادگی کرد که مورد استقبال طرف عمانی نهاده شد.

در سرانجام کریمی از طرف عمانی خواست تا مدرسه جمهوری اسلامی ایران در عمان مورد حمایت هرچه بیشتر این کشور قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 453

به "اعزام دانش آموزان عمانی به ایران برای استفاده از تجربیات آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام دانش آموزان عمانی به ایران برای استفاده از تجربیات آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید