اصلاح حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در بودجه 1400

به گزارش مجله جهانگیر، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از تلاش دولت برای اصلاح فرایند متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال آینده خبر داد.

اصلاح حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در بودجه 1400

به گزارش خبرنگاران، محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری، صد در صد انجام شده گفت: مطلع شدم که در مورد بازنشستگان تامین اجتماعی، فقط 30 درصد این موضوع انجام شده است. بنابراین هم با ارسال لایحه ای دو فوریتی به مجلس زمینه تقنینی آن را فراهم کردیم و هم منابع مالی قابل ملاحظه ای برای آن در بودجه 1400 درنظر گرفتیم.

این سخنان نوبخت درحالی مطرح شد که گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی امروز با حضور در مقابل سازمان برنامه و بودجه نسبت به اجرای طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان و تفاوت شرایط خود با بازنشستگان دیگر صندوق های بازنشستگی اعتراضاتی را مطرح کردند.

رییس سازمان برنامه و بودجه در جمع معترضان حضور یافت و ضمن دستور برای بازگشایی در سازمان برنامه و بودجه به روی معترضان توضیحاتی را در جمع آن ها ارائه کرد. این سخنان نوبخت با فریاد الله اکبر و تشویق تجمع کنندگان روبرو شد.

در ادامه چند نفر از از معترضان به کنندگی دیگر تجمع کنندگان با حضور در سازمان برنامه و بودجه مسائل خود را از نزدیک با رییس این سازمان مطرح کردند و معاون رییس جمهور با وعده حل مسائل آن ها گفت در بودجه سال آینده سه هزار و 90 میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان اختصاص داده شده است. نوبخت از کنندگان بازنشستگان تامین اجتماعی دعوت کرد تا همچون کنندگان بازنشستگان لشگری و کشوری، جلسات هفتگی مستمری با او داشته باشند تا متناسب سازی حقوقشان را تا حصول به نتیجه دنبال کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1214

به "اصلاح حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در بودجه 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در بودجه 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید