آموزشگاه جایگزین نوبل یک گام دیگر جلو رفت، 4 نامزد نهایی معرفی شدند

به گزارش مجله جهانگیر به نقل از سایت جایزه، آموزشگاه جایگزین نوبل که می خواهد یک جایزه ادبی بین المللی را در سال 2018 به جای جایزه ادبی نوبل معرفی کند فهرست نهایی خود ر ا گفت.

آموزشگاه جایگزین نوبل یک گام دیگر جلو رفت، 4 نامزد نهایی معرفی شدند

این فهرست که از فهرست اولیه دربرگیرنده اسامی 47 نویسنده از سراسر دنیا بیرون آمده شامل نام ماریس کونده از فرانسه، هاروکی موراکامی از ژاپن، کیم توی از کانادا و نیل گیمن از بریتانیا است.

ماریس کونده متولد 1937 در گوادالوپ و استاد دانشگاه کلمبیا، هاروکی موراکامی متولد 1949 در کیوتو ژاپن، کیم توی متولد 1968 در سایگون ویتنام و نیل گیمن نویسنده متولد 1960 در پروچستر انگلستان است.

در حالی که اسامی نویسندگان اولیه در فهرستی اعلام شد، از مخاطبان خواسته شد تا به یکی از نویسندگان این فهرست رای دهند.

این فهرست به رای مخاطبان انتخاب شده و این آموزشگاه که از سوی کتابداران سوئدی تشکیل شده تا 14 آگوست را برای رای دادن به یک نویسنده از این فهرست به رای مخاطبان باز گذاشته بود.

این جایزه به اثر یا نویسنده ای که به انسانیت در دنیا توجه دارد اهدا می گردد و برنده می تواند از هر نقطه دنیا باشد، به شرط این که 2 اثر ادبی تا کنون منتشر نموده باشد و یکی از آنها در 10 سال اخیر منتشر شده باشد.

به این ترتیب نویسندگان صاحب نامی چون آرونداتی روی نویسنده هندی، جی.کی.رولینگ نویسنده بریتانیایی، توماس پینچون نویسنده آمریکایی، آن کارسون نویسنده کانادایی، پل آستر نویسنده آمریکایی، مارگارت آتوود نویسنده کانادایی، مریلین روبینسون نویسنده آمریکایی، سوفی اوکسانن نویسنده فنلاندی، چیماماندا نگوزی آدیچی نویسنده نیجریه ای، کورمک مک کارتی نویسنده آمریکایی، نگوگی وا تیونگو نویسنده کنیایی، زادی اسمیت نویسنده بریتانیایی، جویس کرول اوتس نویسنده آمریکایی، ایان مک ایوان نویسنده بریتانیایی و دون دلیلو نویسنده آمریکایی که در فهرست اولیه جای داشتند از رسیدن به مرحله نهایی بازماندند.

اسم برنده این جایزه 14 اکتبر در برنامه ای رسمی اعلام می گردد و جایزه دهم دسامبر 2018 به برنده اهدا خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 252

به "آموزشگاه جایگزین نوبل یک گام دیگر جلو رفت، 4 نامزد نهایی معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزشگاه جایگزین نوبل یک گام دیگر جلو رفت، 4 نامزد نهایی معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید