آژانس اتمی: ایران مقدمات شروع غنی سازی 60 درصد را تکمیل نموده است

به گزارش مجله جهانگیر، آژانس بین المللی انرژی اتمی شامگاه چهارشنبه اطلاع داد که ایران تقریبا مقدمات شروع غنی سازی 60 درصد را در سایت هسته ای نطنز تکمیل نموده است.

آژانس اتمی: ایران مقدمات شروع غنی سازی 60 درصد را تکمیل نموده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آژانس بین المللی انرژی اتمی شامگاه چهارشنبه بیان نمود که ایران تقریبا مقدمات شروع غنی سازی اورانیوم تا خلوص 60 درصد در سایت هسته ای نطنز را تکمیل نموده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین افزود: ایران میخواهد 1024 سانتریفیوژ IR-1 به سایت هسته ای زیر زمینی خود اضافه کند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی (چهارشنبه) بیان نمود که بازرسان آژانس امروز از سایت هسته ای نظنز بازدید کردند.

سایت هسته ای نطنز طی روزهای اخیر شاهد رویدادهای بوده است که اولین آن، روز یکشنبه با حادثه خرابکاری در تاسیسات غنی سازی روبرو شد.

از سوی دیگر سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزات امور خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای کشورمان که برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور ایران و گروه 1+4 در وین حضور دارد، بعدازظهر روز سه شنبه از شروع غنی سازی 60 درصدی اطلاع داد و گفت: ایران امروز در نامه ای به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام نموده است که غنی سازی 60 درصدی را شروع می نماید.

کاظم غریب آبادی نماینده ایران در سازمان های بین المللی در وین نیز بامداد چهارشنبه گفت که غنی سازی 60 درصد توسط دو آبشار IR-4 و IR-6 در سایت هسته ای نطنز صورت خواهد گرفت.

وی در پیغام توییتری نوشت: اصلاحات فرآیند شروع شده و انتظار داریم که هفته آینده محصول مورد نظر جمع آوری گردد. این محصول به طور قابل توجهی کیفیت و کمیت محصولات رادیودارویی را بهبود خواهد بخشید.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1359

به "آژانس اتمی: ایران مقدمات شروع غنی سازی 60 درصد را تکمیل نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس اتمی: ایران مقدمات شروع غنی سازی 60 درصد را تکمیل نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید