AFC، ایران را نقره داغ کرد، اتهام؛ صدور مجوز حرفه ای نادرست برای تیم های ایرانی

به گزارش مجله جهانگیر، فدراسیون فوتبال ایران به اتهام صدور مجوز حرفه ای نادرست برای نمایندگانش به منظور حضور در لیگ قهرمانان آسیا، از سوی AFC مبلغ 120 هزار دلار جریمه شد.

AFC، ایران را نقره داغ کرد، اتهام؛ صدور مجوز حرفه ای نادرست برای تیم های ایرانی

به گزارش ایسنا، کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد فدراسیون فوتبال ایران به علت صدور مجوز حرفه ای نادرست برای تیم های ایران به منظور حضور در فصل 2019 لیگ قهرمانان آسیا (فصل گذشته)، از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مشمول جریمه 120 هزار دلاری شد.

در این حکم آمده است: فدراسیون فوتبال طبق بندهایی از قوانین اخلاق و انضباطی AFC مبلغ 120 هزار دلار جریمه شد. فدراسیون فوتبال باید در 30 روز آینده اقدامات غیرقانونی خود را حل و فصل کند. در صورت تکرار چنین تخلفی، مجازات شدیدتری برای فدراسیون فوتبال در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، فدراسیون های عضو AFC باید هر سال مجوز حرفه ای کنندگان خود را بررسی و صادر کنند. در سال 2019 فدراسیون فوتبال این مجوز را برای تیم های استقلال، پرسپولیس، سایپا و ذوب آهن صادر کرد.

مجوز حرفه ای تیم ها بعد از بررسی پنج معیار اصلی شامل مسائل ورزشی، اداری و پرسنلی، حقوقی، مباحث اقتصادی و زیرساخت ها و استادیوم صادر می شود.

در صدور این مجوز، شرایط برگزاری مسابقات، دیدارهای تیم های پایه، قراردادها، شرایط تجاری و اقتصادی، مباحث اقتصادی و زیرساخت ها را بررسی می شود.

در حالی این مجوز سال گذشته برای هر چهار تیم ایرانی صادر شد که فدراسیون فوتبال عربستان مجوز حرفه ای دو کننده خود را صادر نکرد و تنها با دو کننده در این رقابت ها حاضر شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 598

به "AFC، ایران را نقره داغ کرد، اتهام؛ صدور مجوز حرفه ای نادرست برای تیم های ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "AFC، ایران را نقره داغ کرد، اتهام؛ صدور مجوز حرفه ای نادرست برای تیم های ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید