10 مکان فوق العاده دیدنی اما ممنوع!

به گزارش مجله جهانگیر، زمین پر از راه های نرفته و شگفت آوری است که منتظر کشف شدن هستند. و شرط اول برای پیمودن این راه ها داشتن روحیه ماجراجویانه است. مکان های بسیار خطرناک، حفاظت شده و خاص زیادی برای دیدن وجود دارد و از انبوه آن ها، خبرنگاران 10 مکان ممنوعه دیدنی را با شما به اشتراک می گذارد.

10 مکان فوق العاده دیدنی اما ممنوع!

1.مقبره بزرگ آیز ، ژاپن

این مقبره در شهر اوجی تاچی ژاپن قرار گرفته است.این مجموعه که از دو مقبره اصلی و 125 مقبره فرعی تشکیل شده به الهه اماترسوا-امیکانی پیشکش شده است. محل بنا متعلق به قرن سوم است اما خود مقبره و بناها هر 20 سال یک بار تخریب و بازسازی می گردد. این کار نشأت گرفته از اعتقاد خاص شینتوها به مرگ و تجدید حیات است. آخرین بار در سال 2013 بناها بازسازی شدند. یکی از مقبره های اصلی متعلق به آینه مقدس (از دارائی های خانواده سلطنتی) است که یاتا نو کاگامی نامیده می گردد. بیرون از بنا جز سقف برخی از مقبره ها و چند درخت چیزی پیدا نیست. دسترسی به این مکان فقط برای کشیش اعظم و کشیش جز خاندان سلطنتی مجاز است.

2.آرمگاه کین شی هانگ، چین

آرامگاه اولین امپراتور چین، شی هانگ که سال 210 قبل از میلاد درگذشت ، زیر یک تپه در مرکز چین مدفون است.مجموعه مدفون شامل شبکه ای پیچیده از تونل های زیرزمینی است این تونل ها پر از وسایلی است که پادشاه در زندگی پس از مرگ به آن ها احتیاج دارد که شامل ارتش، خانواده، کارمندان، اسب، و کارکنان و..است که جملگی از جنس سفال هستند.این مجموعه به ارتش سفالین معروف است. از زمان کشف این مجموعه تاکنون2000 سرباز سفالین منحصربه فرد یافت شده است.کارشناسان بر این باورند که این تعداد تا 8000 هم قابل افزایش است.دولت چین حفاری ها را به منظور احترام به سنت باستانی خاک سپاری ممنوع کرده است.هرچند همین مقدار از ارتش کشف شده در معرض دید عموم قرارگرفته است اما بیم آن می رود که ارتش سفالین تا ابد کشف نشده باقی بماند.

3.جزیره آتش فشانی هرد، استرالیا

این جزیره آتش فشانی لم یزرع خارج از قلمرو استرالیا و در فاصله بین ماداگاسکار و قطب جنوب واقع شده است. این منطقه یکی از دور از دسترس ترین مناطق روی کره زمین است.953 کیلومترمربع از مساحت جزیره را کوهستان پوشانده .این جزیره 93 یخچال طبیعی دارد و زیست بوم حیوانات مختلفی ازجمله پنگوئن، خوک دریایی و پرندگان دریایی است. سال 2000 محققان دانشگاه هاوایی متوجه جریان گدازه 2 کیلومتری شدند که از قسمت جنوب غرب قله ماسون سرچشمه گرفته است این رشته کوه آتش فشانی 836 متری از سال 2000 به بعد همواره فعال بوده است. جدای آتش فشان و خطرات مربوط به آن آب وهوای این جزیره به شدت ضعیف است. به علاوه از هرد تا نزدیکترین خشکی 2هفته (با قایق) فاصله است. تمام این موارد در کنار هم این جزیره را به یکی از دور از دسترس ترین و خطرناک ترین مکان های روی زمین تبدیل کرده است.

4.جزیره سنتینل شمالی (North Sentinel Island)، جزایر اندامان

این جزیره کوچک و جنگلی واقع در خلیج بنگال، به طور کامل با سواحل مرجانی احاطه شده به طوری که نزدیک شدن به آن با قایق سخت است. البته این عدم دسترسی مانع اصلی دیدن این جزیره نیست. این جزیره متعلق به بومیانی موسوم به سنتینلسزها است این قبیله جز قبایلی است که با جهانی مدرن هیچ تماسی ندارد. سال 2008 دو ماهیگیر که در اثر انحراف جهت و تصادفی به این جزیره رسیدند توسط بومیان کشته شدند. هلی کوپتر ارزیابی که در جریان سیل و سونامی بزرگ هند در سال 2004 بر فراز این جزیره در حال پرواز بود از طرف بومیان منطقه مورد اصابت سنگ و تیرکمان قرار گرفت.

5.جزیره مارها (Snake Island)، برزیل

Ilha da Queimada Grande، که به جزیره مارها شناخته شده، در فاصله 32 کیلومتری ساحل سائوپائولو در برزیل واقع است. این جزیره محل زندگی یکی از گونه های کشنده مار به نام افعی طلایی است. زهر این مار گوشت تن را آب می کند. بیش از 4000 افعی طلایی در این جزیره زندگی می کند. به طوری که در هر 5 کیلومتر مربع، یک مار دیده می گردد. دولت برزیل بازدید از این جزیره را برای عموم ممنوع کرده است جز سالی یک بار آن هم برای دانشمندانی که روی مارها مطالعه می کنند.

6.غار لاسکوس (Lascaux)، فرانسه

شگفت انگیزترین مکانی که نمی توانید از آن دیدن کنید. این مجموعه از غارها که در شمال غربی فرانسه واقع شده اند حاوی نقاشی هایی از دوران پارینه سنگی هستند. نقش و نگارهای روی دیواره غار بیش از 17000 سال قدمت دارد و اکثرا از حیوانات عظیم الجثه ای است که کاوش های فسیلی حضور آن ها در این مناطق را تائید کرده است. این غار جز میراث فرهنگی جهانی است. با این حال غار از سال 2008 به بعد به طور کامل به علت شیوع قارچ ها بسته شد. و فقط چند روز در ماه گروهی از محققان برای مطالعه نقاشی ها اجازه ورود به این منطقه را دارند.

7.پوگیلا (Poveglia)، ایتالیا

این جزیره کوچک بین ونیز و لیدو در شمال ایتالیا واقع شده است. در طول عمر چندین ساله اش این جزیره مکانی برای یک دژ نظامی، نقطه حمل ونقل، محل قرنطینه افراد مبتلا به طاعون خیارکی و در قرون اخیر تیمارستان بوده است. سال 1968 تیمارستان بسته و جزیره قرنطینه شد. و مدت هاست که به مکانی متروک تبدیل شده است. شایعات از سرگردان بودن روح قربانیان طاعون و دکترهای تیمارستان در این منطقه خبر می دهند. دولت ایتالیا دسترسی به این مکان را به مدت 99 سال ممنوع کرده است امید می رود که به زودی کسی دست به بازسازی جزیره بزند.

8.آرشیو مخفی واتیکان، ایتالیا

دیوارها و زمین های واتیکان رازهایی در دل خوددارند از رازهای عظیم دربار پاپ گرفته تا، اسناد تاریخی و ایالتی، دفتر حساب پاپ و دیگر اسناد دولتی که قدمت برخی از آن ها به قرن هشتم بازمی گردد. در بین این اسناد نامه میکل آنژ، نامه ملکه ماری قبل از اعدامش، نامه شاه هنری هشتم برای فسخ ازدواج و...دیده می گردد. این آرشیو کامل به طول بیش از 84 کیلومتر قفسه و 35000 هزار مورد است .که جز املاک رسمی پاپ فعلی به حساب می آیند. غیر از تعداد انگشت شماری از کارکنان که مسئولیت مراقبت از این اسناد را بر عهده دارند، اجازه دسترسی محدود به این اسناد فقط به محققان مؤسسات برتر و آن هم طی فرآیندی سخت گیرانه اعطا می گردد

9.منطقه 51، نوادا

یکی از مهم ترین مناطق ممنوعه پایگاه نیروی هوایی ادوارز امریکا است، که به منطقه 51 مشهور است. تا مدت ها تصور می شد که این منطقه راز آمیز محلی برای آزمایش هواپیماها و سلاح های جنگی است درحالی که شایعات چیز دیگری می گویند: دولت امریکا در این منطقه بقایای فضاپیماها و سلاح های آدم فضایی ها ازجمله فضاپیمای که شایعه شده است در روزرول نیومکزیکو فرود آمده است، موردمطالعه و آزمایش قرار می دهد. باوجوداینکه این منطقه یکی از محل های مورد علاقه توریست ها است، از آن به طور سخت گیرانه ای محافظت می گردد و دسترسی به آن فقط برای افسران ارشد امکان پذیر است. مرز هوایی این منطقه هم جز مناطق ممنوعه است و شایعه شده است که از این منطقه با سلاح های جنگی و ضد هوایی محافظت می گردد.

10.بانک جهانی بذر (Svalbard Global Seed Vault)، نروژ

بانک جهانی بذر در فاصله 1287 کیلومتری از قطب شمال ، منطقه ای زیرزمینی است که به اندازه 122کیلومتر در کوهستان فرورفته است. این بانک سال 2008 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون 840 هزار نمونه از 4 هزار گونه دانه موجود در سراسر جهان را در خود ذخیره دارد. هدف از احداث این بانک تأمین نقطه اتکایی در برابر بحران های جهانی و منطقه ای است. عملکرد این بانک دقیقا مشابه عملکرد گاوصندوق بانک است به این صورت که به سازمان ها و دولت ها اجازه سپرده گذاری داده می گردد و تنها خود آن ها به حساب شان دسترسی دارند. فضای 1021 مترمربعی این مکان با امکانات فوق العاده امنیتی محافظت می گردد و جز تعداد اندکی از کارکنان کسی به این منطقه دسترسی ندارد. منبع:News.com.auمنبع: کجارو
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 534

به "10 مکان فوق العاده دیدنی اما ممنوع!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مکان فوق العاده دیدنی اما ممنوع!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید