یک گورستان منحصربه فرد رومی در انگلستان کشف شد

به گزارش مجله جهانگیر، آرامگاه بیش از 50 بزرگسال و کودک در گورستان رومی غیرمعمولی در جریان ساخت و ساز برای مدرسه ای جدید در یکی از شهرهای انگلستان کشف شد.

یک گورستان منحصربه فرد رومی در انگلستان کشف شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید. از شهرهای زیبایی همچون لندن و منچستر دیدن کنید، سوار چرخ فلک چشم لندن شوید و از تعطیلات حسابی لذت ببرید.

به گزارش مجله جهانگیر، ایسنا به نقل از گاردین نوشت: باستان شناسان می گویند این اکتشاف بزرگ که در شهر سامرست اتفاق افتاده است، جزئیات جدیدی درباره زندگی مردم جنوب غربی بریتانیا در دوره پس از تاخت و تاز رومی ها ارائه می دهد.

اغلب افرادی که در این گورستان بریتانیایی - رومی دفن شده اند از مقام بالایی برخوردار بوده اند. نحوه قرارگیری جمجمه یکی از زنانی که در این گورستان دفن شده است نشان می دهد سر او به صورت عمدی هنگام دفن روی بالش قرار داده شده بود.

اما آنچه که بیش از هر چیز موجب حیرت باستان شناسان شده است، ساختار گورهای این گورستان است. در ساخت اغلب قبرهای این گورستان از سنگ های محلی و برای مهر و موم کردن آن ها از همان تخته سنگ هایی استفاده شده که حدود دو هزار سال پیش در ساخت سقف خانه های این منطقه به کار می رفته است.

در یکی از قبرهای این گورستان تازه کشف شده، از همان تخته سنگ ها برای ساخت سازه ای شبیه به یک چادر روی قبر استفاده شده است.

از جمله یافته های دیگر باستان شناسان در این محل می توان به لوازم و اموال شخصی که در قبرها قرار داده می شوند از جمله ظروف سفالین و جواهرات اشاره نمود. یکی از این ظرف های سفالین درحالی در این مکان کشف شد که بال های مرغ درآن قرار داشت.

یک سکه متعلق به دوران امپراطور وسپاسیان نیز که از سال 69 میلادی تا 79 میلادی حکومت می کرد، در کنار ابزاری حکاکی شده از جنس استخوان که به نظر می رسد دسته یک چاقو باشد، نیز در این منطقه کشف شد.

استیو ممبری که باستان شناس ناظر بر تیم کاوشی این اکتشاف بوده اعلام کرد: این گورستان یک اکتشاف منحصر بفرد محسوب می گردد. بر اساس شواهد حاضر در این گورستان می توان نتیجه گرفت که افراد دفن شده از مقام بالایی برخوردار بوده اند.

این باستان شناس معتقد است افرادی که در این گورستان دفن شده اند در گذشته در نزدیکی یک دهکده رومی زندگی می نموده اند با این حال این دهکده هنوز کشف نشده است.

قرار است تحقیقات بیشتری با استفاده از DNA افراد دفن شده در این گورستان صورت بگیرد. به نظر می رسد این افراد در حقیقت بریتانیایی های بودند که پس از هجوم رومی ها به سبک آنها زندگی نموده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 449

به "یک گورستان منحصربه فرد رومی در انگلستان کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک گورستان منحصربه فرد رومی در انگلستان کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید