یوگا به تسکین احساس اضطراب کمک می کند

به گزارش مجله جهانگیر، تحقیق جدید نشان می دهد یوگا به تسکین انواع مزمن و بسیار شدید اضطراب کمک می کند.

یوگا به تسکین احساس اضطراب کمک می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، در این مطالعه، یوگا، رفتاردرمانی شناختی و مدیریت استرس برای درمان افراد مبتلا به اختلال اضطراب مقایسه شد. درحالیکه رفتاردرمانی شناختی همچنان درمان ارجح برای اضطراب است، یوگا- به طور خاص یوگا کوندالینی- از شیوه مدیریت استرس در طی 12 هفته اولیه مطالعه به مراتب بهتر بود.

زمانیکه محققان 6 ماه بعد شرایط افراد را پیگیری کردند، رفتاردرمانی شناختی در بین سه شیوه درمان مقایسه شده دارای مؤثرترین تاثیر درمانی بود.

دکتر نائومی سیمون، سرپرست تیم تحقیق از مرکز سلامت لاگون نیویورک، در این باره می گوید: اختلال اضطراب یک مشکل مزمن و مختل کننده است. بسکمک از افراد درصدد درمان آن برنمی آیند. درحالیکه راهکارهای درمانی خوبی برای این مشکل وجود دارد.

وی در ادامه می افزاید: افرادی که به استاندارد طلایی رفتاردرمانی شناختی دسترسی ندارند یوگا بهترین گزینه است. و تأثیر کوتاه مدت خوبی بر اضطراب دارد.

رفتاردرمانی شناختی یک نوع درمان روانشناختی است. این درمان به افراد در شناسایی و تغییر شیوه های منفی فکر کردن کمک می کند.

این مطالعه شامل بیش از 225 داوطلب با اختلال اضطراب و میانگین سنی 33 سال بود. افراد داوطلب به طور تصادفی به یکی از سه گروه درمانی اختصاص یافتند: رفتاردرمانی شناختی؛ یوگا؛ و آموزش کنترل استرس.

بعد از 12 هفته، محققان متوجه شدند یوگا و رفتاردرمانی شناختی به آموزش کنترل استرس ارجحیت دارند. اما یوگا همبه اندازه رفتاردرمانی شناختی مؤثر نبود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 934

به "یوگا به تسکین احساس اضطراب کمک می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوگا به تسکین احساس اضطراب کمک می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید