گردشگری 2020 شتاب دهنده چرخ های اقتصاد کرمانشاه ، مهدآب و رنگ و دنگ میزبان گردشگری 2020

به گزارش مجله جهانگیر، کرمانشاه در سال آینده برای رویداد بین المللی گردشگری 2020 مهیا می گردد. اتفاق خوشایندی که می تواند استان را به مقصد جهانی گردشگری تبدیل کند و برند گردشگری کشور گردد.

گردشگری 2020 شتاب دهنده چرخ های اقتصاد کرمانشاه ، مهدآب و رنگ و دنگ میزبان گردشگری 2020

با تور عمان لحظه آخر از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگار ، از هر طرف که وارد استان کرمانشاه شوید حتما گوشه ای از تاریخ کهن ایران را خواهید دید. قدم به قدم این آب و خاک، میراث ماندگار گذشتگان ماست.

شرق و غرب و جنوب و شمالش تفاوتی ندارد وقتی مقصدتان کرمانشاه باشد حتما محو زیبایی های خدادادی و طبیعت بکر و مکان های تاریخی آن خواهید شد. از بیستون تا تاق بستان و از معبد آناهیتا تا کاروانسرای ماهیدشت، زیبایی هایی است که پیش چشمتان به تصویر کشیده می گردد.

کرمانشاه را باید وجب به وجب گشت، باید هر گوشه اش را به نظاره نشست. چند روز شاید فرصت کوتاهی باشد تا گهواره تمدن ایران زمین را بتوان شناخت. جایی که اولین سکونتگاه بشر را در دل خود جای داده و قصه دلدادگی اش را، نظامی قرن ها پیش سروده است.

ظرفیت بالای گردشگری استان کرمانشاه و میزبانی خوب این استان در نوروز 97 باعث شد تا کوشش ها به سمت کسب میزبانی استان برای رویداد بین المللی گردشگری 2020 برود. صحبت هایی که در ابتدا شاید توقع به واقعیت پیوستنش به چشم نمی خورد، اما اکنون کرمانشاه در تکاپوی برگزاری این رویداد مهم است و شمارش معکوس اجرای آن شروع شده است.

بازوند استاندار کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ، گفت: برای رویداد 2020 در حوزه گردشگری شورای راهبردی تشکیل دادیم که شامل پنج کمیته تبلیغات و بازاریابی، کمیته اقتصاد و گردشگری، کمیته زیر ساخت، کمیته فرهنگی و کمیته سرمایه گذاری است.

بازوند بیان نمود: کمیته اقتصاد گردشگری تا به امروز چند همایش برگزار نموده و تعداد زیادی طرح گردشگری برای سرمایه گذاران بخش خصوصی آماده شده است و این کمیته مسئولیت تسهیل شرایط برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری را بر عهده دارد.

او گفت: در حوزه زیرساخت ها نیز دستگاه های متولی باید امکانات مناسب روستاهای هدف گردشگری مانند راه دسترسی مناسب، آب و برق را فراهم نمایند.

بازوند بیان نمود: سریال نون خ با مشارکت صداو سیما در ماه مبارک رمضان پخش می گردد که در این سریال هم ظرفیت ها و پتانسیل های استان در زمینه های مختلف مالی و اجتماعی به تصویر کشیده می گردد.

او با بیان اینکه استان کرمانشاه اکنون برای میزبانی 80 درصد شرایط لازم را دارد، گفت: در نظر داریم پرواز کرمانشاه استانبول را برقرار کنیم و با توجه به اینکه فرودگاه کرمانشاه فرودگاهی بین المللی است، ظرفیت راه اندازی پرواز های خارجی نیز فراهم است.

بازوند گفت: عمدتا راستای که برای گردشگری در نظر گرفته شده، راستا اورامانات است اما سعی کردیم در هر شهرستان یک جاذبه گردشگری آن معرفی گردد.

استاندار کرمانشاه بیان نمود: امکانات رفاهی مناسبی برای گردشگران در نظر گرفته شده، دو هتل 5 ستاره و چند هتل 4 ستاره و هم چنین در روستاهای هدف گردشگری، مانند هجیج، خانه مسافرهای مجهزی برای اسکان گردشگران در نظر گرفته شده است.

قادری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ، گفت: رویداد2020 می تواند به عنوان یک برند، گردشگری استان کرمانشاه را پی ریزی کند و آینده گردشگری کرمانشاه را رقم بزند.

قادری بیان نمود: تا به امروز 35 خانه بوم گردی در استان کرمانشاه راه اندازی شده است و تا انتها سال این تعداد به 50 مورد خواهد رسید، در سال 99 نیز تعداد این بوم گردی ها افزایش چشمگیری خواهد داشت، به طوریکه تا انتها رویداد 2020 به صندلی خوبی در کشور از لحاظ بوم گردی برسیم.

کرمانشاه رویداد مهمی در پیش دارد که باید به بهترین شکل میزبان مهمانان سراسر جهان باشد، اما سوالی که در ذهن تداعی می گردد این است که در آرایش گردشگری کرمانشاه، چهره زلزله از مناطق زلزله زده مخصوصا سرپل ذهاب پاک می گردد؟

سالاری معاون عمرانی استاندار کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ، گفت: خوشبختانه در روستا های مناطق زلزله زده هیچ کانکسی نداریم و در شهر ها نیز 18 هزار کانکس بود که اکنون 1200 تا 1300 کانکس باقی مانده است، که تا قبل از انتها سال این تعداد جمع آوری می گردد.

او ادامه داد: تعدادی از مستاجرین در کانکس هستند، که برای آنان زمین در نظر گرفته شده و فرم های درخواست نیز تعیین شده و کار واگذاری به زودی انجام خواهد شد.

سالاری هم چنین به زیرساخت های لازم در بحث گردشگری 2020 اشاره نمود و گفت: سازمان گردشگری جهانی روستاهای هدف کرمانشاه را معرفی می نماید تا گردشگران سراسر جهان از این مکان ها بازدید نمایند، یعنی روستاهای کرمانشاه هدف گردشگری جهانی می شوند.

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: این رویداد عملا به دست مردم اداره می گردد، گردشگران از سراسر جهان به این روستاها می آیند تا سادگی و صمیمت و فرهنگ و آداب رسوم مردم روستا را ببینند به همین دلیل نباید مدرن باشد، بلکه بافت سنتی به عنوان ویژگی مهم این روستاها جلوه داشته باشد.

او اضافه نمود: روستاهای هدف گردشگری استان کرمانشاه را شناسایی کردیم و با هدف تقویت بنیه گردشگری بافت طبیعی روستاها احیا می گردد. تابلوهای علائم مناسب در نظر گرفته شده و مکان های عمومی ساماندهی می گردد، هم چنین در روستاهای گردشگری به اهالی روستا آموزش داده می گردد.

سالاری بیان نمود: همایش 400 نفره ای هم با حضور دهیاران برگزار گردید و در این همایش نکات لازم برای هدایت گردشگران و آماده سازی روستاها بیان شد تا امکانات رفاهی مناسب از جمله رستوران مناسب، سرویس های بهداشتی فرنگی، فروشگاه صنایع دستی در روستا، معابر روستایی و روشنایی کوچه ها در نظر گرفته گردد.

روستاگردی سبزترین نوع گردشگری است که روح و جان آدمی را زنده می نماید حالا که مدت هاست با زندگی سنتی فاصله گرفته ایم بهترین فرصت است تا بار دیگر جسم و روحمان را با طبیعت و غذاهای خوش طعم خانگی و مناظر چشم نواز پیوند دهیم.

گزارش از زهره زندیه

انتهای پیغام/ز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 566

به "گردشگری 2020 شتاب دهنده چرخ های اقتصاد کرمانشاه ، مهدآب و رنگ و دنگ میزبان گردشگری 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری 2020 شتاب دهنده چرخ های اقتصاد کرمانشاه ، مهدآب و رنگ و دنگ میزبان گردشگری 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید