پادشاه اردن: فتنه خوابید

به گزارش مجله جهانگیر، پادشاه اردن امروز، چهارشنبه پیامی را به خطاب به ملت کشورش درباره تحولات مربو به ولیعهد سابق این کشور منتشر کرد.

پادشاه اردن: فتنه خوابید

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت النشره، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در این پیام شرح داد: گروه های فتنه در داخل و خارج خانه ما هستند اما فتنه تمام شد. شاهزاده حمزه بن حسین ولیعهد سابق به همراه خانواده اش در کاخ خود تحت نظارت من است. او به آداب و اصول آبا و اجدادی مان پایبند است.

پادشاه اردن تأکید کرد: این کشور چالش ها و بحران های سختی را تجربه کرده و هربار قدرتمندتر از آنها بیرون آمده و اضافه نمود که بحران چند روز اخیر از همه سخت تر و خطرناک تر نبود اما برای من از همه دردناک تر بود چون طرف های فتنه از درون و بیرون خاندان ما بودند و هیچ چیز با شوک و درد و خشمی که به عنوان یک برادر و شاه و رهبر این ملت تجربه کردم قابل مقایسه نیست.

او خاطرنشان کرد: تصمیم گرفتم مساله شاهزاده حمزه را در داخل خاندان هاشمی حل و فصل کنم و این مساله را به شاهزاده حسن بن طلال واگذار کردم.

ملک عبدالله دوم تاکید کرد: ما با چالش هایی روبه رو هستیم که باید مثل همیشه در برابر انها در خاندان بزرگ اردن متحد باشیم.

او اضافه نمود که ابعاد موضوع در حال بررسی است و طبق قانون درباره آن اقدام خواهد شد و تأکید کرد که هر اقدام بعدی براساس معیار کلی منافع میهن و ملت خواهد بود.

پادشاه اردن با اشاره به مسائل اقتصادی که با شیوع کرونا تشدید شده تأکید کرد که ملت دشواری های بسیاری را تجربه می کند و باید با اتحاد و هم بستگی برای حل مسائل کوشید و با وحدت کلمه وارد سده دوم تاریخ اردن شد.

اخیرا نیروهای امنیتی اردن حدود 20 تن از جمله برخی از نزدیکان شاهزاده حمزه را بازداشت کردند. آنها به تلاش برای کودتا متهم هستند اما شاهزاده حمزه ارتکاب هرگونه اقدام غیرقانونی را تکذیب می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1333

به "پادشاه اردن: فتنه خوابید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادشاه اردن: فتنه خوابید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید