تور ارمنستان ارزان: نخست وزیر ارمنستان: در پی بازگشایی مرزها با ترکیه هستیم

به گزارش مجله جهانگیر، نخست وزیر ارمنستان با بیان اینکه در پی عادی سازی روابط ایروان-آنکارا است، نوشت: با ترکیه در پی ایجاد روابط دیپلماتیک بدون پیش شرط و بازگشایی مرزها هستیم. دو کشور در گذشته پیروز نبوده اند اما از تجربه آن می توان استفاده کرد.

تور ارمنستان ارزان: نخست وزیر ارمنستان: در پی بازگشایی مرزها با ترکیه هستیم

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در نشست خبری روز دوشنبه خود درباره روابط ترکیه و ارمنستان گفت: از دست دادن فرصت تداوم ملاقاتها برای عادی سازی یک امر غیر منطقی است.

وی با بیان اینکه در پی عادی سازی روابط ایروان-آنکارا است، گفت: با ترکیه در پی ایجاد روابط دیپلماتیک بدون پیش شرط و بازگشایی مرزها هستیم. دو کشور در گذشته پیروز نبوده اند اما از تجربه آن می توان استفاده کرد.

نخست وزیر ارمنستان با اشاره به انتصاب نمایندگان ویژه برای عادی سازی روابط، اضافه کرد: این فرایند به همین ترتیب ادامه پیدا کند، ارمنستان می تواند در فرمول دیپلماسی آنتالیا جای بگیرد.

پاشینیان درباره روابط ارمنستان و جمهوری آذربایجان نیز مطرح نمود: بعد از جنگ قره باغ می توان با باکو معاهده صلح به امضا رساند. ارمنستان برای تبادل نظر در این خصوص نیز آماده است. ارمنستان مخالف معاهده صلح نیست اما پیش نویس معاهده باید نوشته شده و تبادل نظرها بر مبنای آن دنبال گردد.

فرایند عادی سازی روابط ترکیه و ارمنستان طی ماههای اخیر سرعت زیادی به خود گرفته به طوریکه طرفین ماه گذشته نمایندگان ویژه برای مذاکره مشخص کردند و اولین ملاقات آنها نیز در مسکو انجام گرفت که به گفته دو طرف در فضایی محبت آمیز برگزار شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 فروردین 1401 بروزرسانی: 25 فروردین 1401 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1772

به "تور ارمنستان ارزان: نخست وزیر ارمنستان: در پی بازگشایی مرزها با ترکیه هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان ارزان: نخست وزیر ارمنستان: در پی بازگشایی مرزها با ترکیه هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید