مهلت ثبت اعتراض مسکن ملی؛ شنبه 10 اسفند شروع می گردد

به گزارش مجله جهانگیر، معترضان به ثبت نام مسکن ملی از 10 اسفند می توانند با مراجعه به سایت طرح اقدام ملی نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند.

مهلت ثبت اعتراض مسکن ملی؛ شنبه 10 اسفند شروع می گردد

جهت دریافت خدمات طراحی فضای سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش مجله جهانگیر از وزارت راه و شهرسازی، بر اساس اطلاعیه شماره 21 وزارت راه و شهرسازی، متقاضیانی که در استعلام طرح اقدام ملی حائز شرایط نشده اند و نسبت به نتیجه استعلام اعتراض دارند، از 10 اسفند می توانند با مراجعه به سایت طرح اقدام ملی نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند.

از اول اسفند ماه این امکان فراهم شده بود تا معترضان با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی و ورود کد رهگیری از دلیل عدم تائید شرایط خود آگاه شوند.

هم چنین وزارت راه در اطلاعیه شماره 22 خود اظهار داشت؛ متقاضیان طرح اقدام ملی که تمایل به انصراف از طرح را دارند از 12 اسفند ماه می توانند با مراجعه به سایت طرح اقدام ملی نسبت به ثبت درخواست انصراف اقدام نمایند.

وزارت راه و شهرسازی در راستای یاری به تأمین مسکن، طرح اقدام ملی تأمین مسکن را در قالب احداث 400 هزار واحد مسکونی برنامه ریزی نموده است.

بر این اساس متقاضی و افراد تحت تکفل باید از تاریخ اول فروردین 1384 فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی بوده و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده ننموده باشد.

به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن) قطعی است.

هم چنین متقاضی باید متأهل و یا سرپرست خانوار باشد و البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن می توانند در این طرح شرکت نمایند.

متقاضیان باید دارای حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا باشند. در شهرهای جدید سابقه سکونت حداقل 5 سال در شهر جدید مورد تقاضا و یا در شهر مادر ملاک است.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و همچنین توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن) مازاد بر تسهیلات بانکی از دیگر شروط این طرح است.

امکان سپرده گذاری حداقل 30 درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی، در مورد متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه نیز از دیگر بندهای مهم این طرح است.

متقاضیان همچنین باید توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی را داشته باشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 496

به "مهلت ثبت اعتراض مسکن ملی؛ شنبه 10 اسفند شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت ثبت اعتراض مسکن ملی؛ شنبه 10 اسفند شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید