جلسه کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت برگزار گشت

به گزارش مجله جهانگیر، به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صادق عباسی شاهکوه رییس این سازمان در جلسه کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت که با حضور مدیران عامل اپراتورهای ثابت و سیار و شرکت ارتباطات زیرساخت و مدیران رگولاتوری برگزار گشت، با اعلام این مطلب گفت: هر کدام از فعالان در زنجیره تامین و ارایه سرویس اینترنت شامل شرکت ارتباطات زیرساخت، شرکت مخابرات ایران، اپراتورهای ثابت و سیار مشکل یا کاستی داشته باشند، بر تجربه مشترک به عنوان مهمترین ذینفع رگولاتوری از کیفیت سرویس دریافتی موثر خواهد بود.

جلسه کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت برگزار گشت

وی با اشاره به اینکه ارتقای کیفیت اینترنت و افزایش رضایت کاربران از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، اضافه کرد: جلسات کمیته ویژه پایش و بررسی کیفیت اینترنت با هدف بررسی دقیق شرایط موجود و احصای مسائل و ارایه برنامه زمانبندی برای رفع آنها از سوی اپراتورها به صورت مستمر در رگولاتوری برگزار می شود و اپراتورهایی که کمترین و بیشترین اندازه پیشرفت در اجرای برنامه زمانبندی رفع مسائل را داشته باشند به مردم معرفی می شوند.

در این نشست شرایط شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت، کیفیت تجهیزات سیمی شرکت مخابرات، اشباع لینک ها در شبکه انتقال و ضرورت جایگزینی کافوهای مسی با کافوهای نوری، مسائل تامین منابع مالی برای خرید و جایگزینی تجهیزات به روز و هزینه های شبکه انتقال، به عنوان برخی از مسائل دارندگان پروانه ارتباطات ثابت عنوان شد.

همچنین در این جلسه اپراتورهای سیار با اشاره به رشد صد درصدی مصرف اینترنت در دو سال گذشته، اشباع ظرفیت دکل های BTS در ساعات اوج مصرف، محدودیت در دسترسی به مکان های مناسب جهت نصب دکل، عدم همکاری شهرداری ها در استفاده از امکانات زیرساختی، عدم تامین برق مورد نیاز برخی سایت ها و دکل ها، وجود تداخل های فرکانسی به دلیل استفاده از تجهیزات تکرارکننده (repeater) غیرمجاز و … را به عنوان برخی از مسائل پیش رو در ارایه سرویس اینترنت با کیفیت مناسب به کاربران اعلام کردند.

در خاتمه این جلسه مقرر شد به منظور ارتقای کیفیت سرویس اینترنت، با تدوین مشوق از سوی اپراتورها برای اصلاح الگوی مصرف، اقدام شود.

همچنین اپراتورها لیست سایت ها و نقاطی را که با مسائل انتقال، تامین برق، فضا و نصب تجهیزات روبرو هستند به رگولاتوری ارایه کنند.

همچنین شرکت مخابرات ایران بایستی برنامه توسعه شبکه انتقال خود را در استان های دارای مشکل اعلام کند تا در جلسات آینده، راهکارهای رفع آن پیگیری شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1691

به "جلسه کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید