مردم منتظر آزادسازی واردات خودرو باشند؟

به گزارش مجله جهانگیر، به گزارش خبرنگاران، خرید و فروش در بازار خودرو به حداقل رسیده است. این نشان می دهد فعالان بازار همچنان به آزادسازی واردات خودرو خوشبین هستند.

مردم منتظر آزادسازی واردات خودرو باشند؟

گویا قیمت خودروهای ایرانی و خارجی ثابت به جای مانده است. امروز علی رغم افزایش قیمت دلار اما خودرو گران نشد. دبیر انجمن واردنمایندگان معتقد است خودروهای ایرانی و خارجی در بازار گران نشدند و علت ثبات قیمت ها این است که بازار منتظر تصمیم دولت است.

مهدی دادفر به خبرنگاران گفت: خرید و فروش به طور چشمگیری کاهش پیدا نموده است. اکنون کسانی که خریدار واقعی خودرو هستند به علت بحث آزادسازی واردات خودرو با چانه زنی کوشش می نمایند خودرو را با قیمت کمتری بخرند.

او شرح داد: نمایندگان مجلس اعلام کردند واردات خودرو ارتباط به لوازم خانگی ندارد و ممنوعیت واردات نباید به دیگر بازارها تسری پیدا کند. دادفر بیان نمود: بیشتر بازارها با افزایش قیمت دلار رشد قیمت را تجربه کردند اما تنها بازار خودرو است که راکد مانده.

قیمت انواع خودرو چقدر است؟

قیمت خودروهای ایرانی و خارجی چقدر شد؟ آنالیز ها نشان می دهد در بازار روز شنبه (24 مهر 1400) قیمت خودرو در بازار افزایش قیمت نداشت و در کنار کاهش قیمت تعدادی از خودروهای پژو و دنا تعداد زیادی از خودروها ثبات قیمت داشتند و افزایش و کاهشی را ثبت نکردند.

قیمت پراید 11 همچنان با قیمت 154 میلیون تومان ثبت شده است. پژو 206 تیپ دو به 245 میلیون تومان کاهش یافت. 206 تیپ پنج نغییر قیمت نداشت و در نرخ 296 میلیون تومان ثابت ماند.

پژو 207 دنده ای پانوراما مدل 1400 به قیمت 334 میلیون تومان و پژو پارس اتوماتیک مدل 99 به قیمت 383 میلیون تومان کاهش یافت.

بعلاوه قیمت خودروهای خارجی هم بدون تغییر بودند. به عنوان مثال سانتافه 2018 با قیمت دو میلیارد و 800 میلیون تومان و 2017 این خودرو با قیمت دو میلیارد و 350 میلیون تومان فروش رفته است. اپتیما هم با قیمت یک میلیارد و 800 میلیون تومان داد و ستد شد.

فروشندگان زیاد شدند

امروز هم هادی طحان، سخنگوی شورای نگهبان درباره شرایط بازار خودرو صحبت کرد اما صحبت های او هم نشان می دهد چنانچه طرح واردات خودرو هزینه ای برای دولت نداشته باشد، واردات خودرو آزاد می گردد.

حالا بازار خودرو آن قدر راکد و بدون مشتری است که فروشندگان خودروهای خود را کمتر از ارزش واقعی می فروشند.

حمیدرضا حیدری، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو مشهد با تائید این خبر به خبرنگاران گفت: در حال حاضر کسانی که احتیاج به پول دارند خودرو خود را مقرون به صرفه تر از نرخ واقعی می فروشند.

برای مطالعه بیشتر خبر پیش بینی قیمت خودرو آخر مهر 1400 بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1612

به "مردم منتظر آزادسازی واردات خودرو باشند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم منتظر آزادسازی واردات خودرو باشند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید