قیمت مرغ به 19.5 هزار تومان رسید

به گزارش مجله جهانگیر، به گزارش خبرنگاران، طی هفته های اخیر بسیاری از کالاها از جمله مرغ، تخم مرغ، کره، نوشابه و… افزایش قیمت داشته اند، محمد یوسفی در رابطه با چگونگی شرایط بازار مرغ در شرایط فعلی گفت: مرغ در حال حاضر قیمت مناسبی دارد و بین 18.5 هزار و 19.5 هزار تومان قیمت دارد. در شرایط فعلی این قیمت برای مرغ منطقی به نظر می رسد. چراکه ارزانتر از آن، تولید کننده متضرر می شود. اکنون کنجاله سویایی که برای دام مصرف می شود به کیلویی 14 هزار تومان رسیده، به همین جهت می توان ادعا کرد قیمت تمام شده مرغ بالا رفته است.

قیمت مرغ به 19.5 هزار تومان رسید

وی با اشاره به اینکه همچنان یکی از ارزانترین کالاهای پروتئینی مرغ است در این زمینه توضیح داد: بسیاری از کالاهای پروتئینی نوسان و افزایش قیمت داشته اند، حتی تخم مرغ از 20 هزار تومان هم گذر کرد و در آستانه 30 هزار تومان قرار گرفت اما مرغ افزایش قیمت ادامه دار نداشت. به همین دلیل برای این کالا همواره مشتری وجود دارد زیرا در زمره یکی از ارزانترین اقلام پروتئینی قرار می گیرد.

رئیس انجمن پروش دهندگان گوشتی اضافه نمود: برای مرغ خریدار وجود دارد زیرا مرغی که به بازار ارائه می شود، بازگشتی ندارد. همچنین کالایی ارزان تر از مرغ سراغ دارید؟ زمانی ماهی نصف قیمت مرغ را داشت اما اکنون هر کیلوگرم ماهی نزدیک به 30 هزار تومان است. گوشت و محصولات دیگر نیز قیمت های بالاتری نسبت به این محصولات دارند.

منبع: ایلنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1006

به "قیمت مرغ به 19.5 هزار تومان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مرغ به 19.5 هزار تومان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید