فردا روز نصیحت نیست، رفتن به طبیعت یعنی استقبال از مرگ

به گزارش مجله جهانگیر، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، به تهرانی ها هشدار داد رفتن به تفرجگاه ها در سیزدهم فروردین، به استقبال مرگ رفتن است.

فردا روز نصیحت نیست، رفتن به طبیعت یعنی استقبال از مرگ

به گزارش گروه اجتماعی مجله جهانگیر، علیرضا زالی، در آستانه روز طبیعت، گفت: فردا در صورت رفتن به طبیعت و تفرجگاه ها ما نه تنها تفریح و نشاط نخواهیم داشت بلکه با پای خود به کام مرگ خواهیم رفت.

وی با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: فردا روز نصیحت و موعظه نیست و نقش بسیار مهمی در کاهش و یا گسترش شیوع بیماری دارد. بنابراین هیچ گونه تسامحی در این قضیه پذیرفتنی نیست و با افراد از سوی مراجع انتظامی برخورد می شود.

زالی با اشاره به نقش کلیدی مردم در این زمینه بر استمرار در خانه ماندن به ویژه در روز طبیعت تاکید کرد و از همشهریان خواست همچون روزهای گذشته برای حفظ سلامتی خود و دیگران، جلوگیری از گسترش بیماری و کاهش فشار کاری کادر درمان، در منزل بمانند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران هشدار دارد که همشهریان در صورت خروج از منزل به بهانه حضور در طبیعت و تفرجگاه ها تمام زحمات و محدودیت هایی را که در این مدت برای پیشگیری و مقابله با بیماری تحمل کردند ممکن است با یک اشتباه و غفلت نقش بر آب کرده و تسلیم این ویروس شوند. بنابراین جدی تر باید با این موضوع برخورد شود.

زالی در ادامه خواستار کمک نهادهای اجتماعی و حمایتی از افرادی شد که از سر اجبار و ناچاری به زباله گردی می پردازند و گفت: این قشر گروه کم برخوردار و فقیری هستند که از حداقل های معیشتی محروم هستند و در این شرایط متأسفانه روزهای سخت و آسیب های فراوانی را تجربه می کنند و نیازمند حمایت های معیشتی هستند که امیدواریم نهادهای اجتماعی و حمایتی در این خصوص همکاری کنند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به اینکه در شرایط فعلی با توجه به این که زباله های موجود غیربهداشتی تراز حالت عادی هستند گفت این زباله گردی می تواند به انتشار بیماری کمک کند بنابراین باید از جابه جایی این زباله ها در سطح شهر تا حد امکان جلوگیری شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 689

به "فردا روز نصیحت نیست، رفتن به طبیعت یعنی استقبال از مرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردا روز نصیحت نیست، رفتن به طبیعت یعنی استقبال از مرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید