غفاری: انتخاب نشدن مان نشان می دهد از سرعت رشد فوتبال آسیا عقب مانده ایم

به گزارش مجله جهانگیر، رئیس پیشین روابط بین الملل فدراسیون فوتبال گفت: در فیفا و AFC نود درصد انتخاب ها بر اساس ضوابط صورت می گیرد و انتخاب نشدن مان نشان می دهد از سرعت رشد فوتبال آسیا عقب مانده ایم.

غفاری: انتخاب نشدن مان نشان می دهد از سرعت رشد فوتبال آسیا عقب مانده ایم

حسن غفاری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله جهانگیر, درباره برگزاری مراسم برترین های فوتبال آسیا و اینکه ایران در بین برترین ها هیچ سهمی نداشته است, عنوان کرد: فکر می کنید باید فوتبال ایران از این مراسم جایزه ای کسب می کرد؟ در بخش بهترین بازیکن کاندیدا بودیم, بیرانوند دروازه بان خیلی خوبی است که می تواند حتی بهترین دروازه بان آسیا هم باشد اما او در سال گذشته در رده باشگاهی و ملی چه عنوانی کسب کرده است؟ اگر اکرم عفیف برنده این جایزه می شود برای این است که تیمش در جام ملت های آسیا قهرمان شده و جایزه ای که کسب کرده به حق بوده است.

وی عنوان کرد: AFC فرمولی برای انتخاب برترین ها دارد که طبق آن عمل می کند. به عنوان مثال برای انتخاب مرد فوتبال آسیا رسیدن به فینال مسابقات جام ملت ها یا لیگ قهرمانان آسیا امتیاز زیادی دارد. در سایر موارد نیز فرمول هایی وجود دارد که طبق آن صلاحیت ها بررسی می شود. در فیفا و AFC نود درصد انتخاب ها بر اساس ضوابط صورت می گیرد و شاید فقط 10 درصد سهم برای روابط و لابی هایی که صورت می گیرد؛ باشد. بنابراین می توانیم بگوییم که فوتبال ما از لحاظ کیفی در سال گذشته سطح آنقدر بالایی نداشته و هیچ جایزه ای کسب نکرده است.

رئیس پیشین روابط بین الملل فدراسیون فوتبال گفت: شاید در بخش هایی مثل فدراسیون الهام بخش و ... بتوان نقش فرمول ها را در انتخاب برترین ها کمرنگ دانست اما سایر انتخاب ها روی حساب و کتاب صورت می گیرد. می توانید از آنها سؤال کنید که بر چه اساسی برترین هر بخش انتخاب شده و آنها فرمول های این کار را به شما اعلام می کنند. بنابراین اینطور نیست که بگوییم هر فدراسیونی که نفوذ بیشتری دارد می تواند جوایز بیشتری کسب کند.

غفاری تاکید کرد: همانطور که گفتم حداکثر فقط 10 درصد لابی و روابط می تواند روی انتخاب برترین ها تاثیر بگذارد و اینکه ما نتوانستیم جایزه ای ببریم نشان می دهد که از سرعت رشد فوتبال آسیا عقب مانده ایم. وقتی چند زمین تمرین استاندارد در ایران نداریم و حتی بعد از بازی با عراق نمی توانیم برای فیفا دی بعدی بازی تدارکاتی هماهنگ کنیم چرا باید در آسیا عنوان دار بهترین فدراسیون و سایر بخش ها باشیم؟

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 331

به "غفاری: انتخاب نشدن مان نشان می دهد از سرعت رشد فوتبال آسیا عقب مانده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غفاری: انتخاب نشدن مان نشان می دهد از سرعت رشد فوتبال آسیا عقب مانده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید