عکس ، مشاهده دو جسم عجیب در فضا ، حرکت با 7 برابر سرعت نور؟

به گزارش مجله جهانگیر، همشهری آنلاین نوشت: دانشمندان ناسا دو جسم فضایی را یافته اند که با سرعت غیرممکنی در فضا حرکت می نمایند.

عکس ، مشاهده دو جسم عجیب در فضا ، حرکت با 7 برابر سرعت نور؟

پس از برخورد دو ستاره نوترونی که در سال 2017 یک فواره تشعشع را منفجر کرد، به نظر می رسید این اجرام با 7 برابر سرعت نور در حال حرکت هستند. رویداد برخورد، معروف به GW170817، یک ادغام ستاره نوترونی بود. پس از فروپاشی دو ستاره نوترونی در سیاه چاله پس از انفجار، یک قرص در حال چرخش در اطراف آن ایجاد شد که فواره های سریع ماده را به فضا پرتاب کرد. فواره ها، زباله ها را در بقایای انفجار در حال توسعه جمع آوری کردند. تلسکوپ فضایی هابل در ابتدا برای جمع آوری داده ها مورد استفاده نهاده شد، اما نزدیک به 70 بنیاد و رصدخانه شاهد این رویداد بودند. اول به نظر می رسید که آنها با 7 برابر سرعت نور حرکت می نمایند، اما به نظر غیرممکن بود. محققان داده های خود را از تمام تلسکوپ های مربوطه ترکیب کردند تا پاسخ دقیق تری بیابند.

دانشمندان این اختلاف را به عنوان یک حرکت فوق العاده شناسایی کردند، به این معنی که نوری که فواره ها ساطع می نمایند، فاصله کوتاه تری برای سفر در نقاط بعدی دارند.

به عبارت دیگر، آنچه به نظر می رسید اجسامی هستند که 7 برابر سرعت نور حرکت می نمایند، بر اساس زاویه مشاهده در طول رویداد بود. بنابراین، ممکن است به نظر برسد که آنها سریع تر از آنچه واقعا هستند حرکت می نمایند.غیرممکن بود که این اجرام با 7 برابر سرعت نور حرکت نمایند، بنابراین با محاسبات بیشتر، دانشمندان به سرعت واقعی دست یافتند. این اجرام حداقل 99.97 درصد سرعت نور را طی می کردند که هنوز هم با سرعت بسیار بالایی در حال حرکت است. با در نظر گرفتن اطلاعات نو، دانشمندان امیدوارند از یافته های خود برای مشاهدات دقیق و دقیق تر از ادغام ستاره های نوترونی استفاده نمایند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 مهر 1401 بروزرسانی: 26 مهر 1401 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1916

به "عکس ، مشاهده دو جسم عجیب در فضا ، حرکت با 7 برابر سرعت نور؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، مشاهده دو جسم عجیب در فضا ، حرکت با 7 برابر سرعت نور؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید