روستایی باورنکردنی در میان تخته سنگ ها

به گزارش مجله جهانگیر، در کشور پرتغال، روستایی تنها و دورافتاده و عجیب در میان تخته سنگ ها به وجود آمده است.

روستایی باورنکردنی در میان تخته سنگ ها

در کشور پرتغال روستایی یکه و تنها در دل تخته سنگ های مهیب آرام گرفته که نام آن را روستای مونسانتو گذاشته اند. همراه مجله گردشگری خبرنگاران سفری به دور افتاده ترین نقاط کشور پرتغال داشته باشید.

چرا روستای مونسانتو پرتغال عجیب وغریب است؟

پرتغال کشوری با جاذبه های گردشگری بسیار و معروف است؛ اما یکی از جاذبه های گردشگری کمتر شنیده شده آن به قدری عجیب است که گردشگران بسیاری را از تمام نقاط جهان به این کشور می کشاند.

منطقه ای به نام Serra da Estrela در کنار کوهی دورافتاده در کشور پرتغال وجود دارد که یکی از جالب ترین روستاهای این کشور را در دل خود جا داده است. روستای مونسانتو یکی از متفاوت ترین روستاهای جهانست.

چیزی که درباره این روستا بسیار عجیب است و به محض تماشا، جلب توجه می نماید، این است که این روستا در میان تخته سنگ ها ساخته شده است. وقتی که به آن نگاه می کنید، می توانید خانه هایی را ببینید که روی تخته سنگ ها، در میان آن ها یا حتی زیر آن ها ساخته شده اند! حتی خیابان های کوچک این روستا هم از میان تخته سنگ ها می گذرد. قرن هاست که روستای مونسانتو به همین شکل مانده و هنوز هم که هنوز است دست نخورده نگه داشته شده است.

روستای مونسانتو در دل تخته سنگ های طبیعی قرار گرفته است که باعث شده به یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری پرتغال تبدیل گردد. این تخته سنگ ها به شکل های گوناگون و شگفت انگیزی در اطراف روستا قرار دارند و مشاهده آن ها برای گردشگران بسیار مجذوب کننده است.

در واقع، این تخته سنگ ها نتیجه فرایند توده سنگی هستند که در طی سال های پیوسته تحت تاثیر شرایط آب وهوایی و فرایندهای طبیعی مختلف شکل گرفته اند. این تخته سنگ ها به شکل های عجیب وغریبی شکل گرفته اند که بعضی از آن ها شبیه به قلعه های قدیمی، برج های پرچم دار یا حتی دیگر اشکال خلاقانه دیگر هستند.

به علت وجود این تخته سنگ های طبیعی، روستای مونسانتو یک مقصد عالی برای علاقه مندان به طبیعت، پیاده روی و کوهنوردی است. این تخته سنگ ها به همراه بناهای تاریخی و معماری فراوان در اطراف روستا، باعث شده اند تا این روستا به عنوان یکی از مقاصد پرطرف دار گردشگری در پرتغال شناخته گردد.

لعه مونسانتو و کلیسای مادر مونسانتو از دیگر جاذبه های گردشگری روستای مونسانتو هستند.

لعه مونسانتو

قلعه ای باستانی است که بر روی تپه ای واقع شده و نگاهی چشمگیر به تخته سنگ های پرتغال دارد. قلعه مونسانتو در قرن 13 میلادی ساخته شده و تاریخچه طولانی و پرافتخاری دارد.

کلیسای مادر مونسانتو

این کلیسا در مرکز روستا واقع شده و در طراحی و ساخت آن از سنگ های سفید محلی استفاده شده است. کلیسای مادر مونسانتو یکی از بناهای مهم و تاریخی در این روستا است.

پیشنهاد مطالعه : مطلب در این غار ترسناک ایران، خفاش ها به استقبال شما خواهند آمد را مطالعه کنید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 21 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1402 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 2004

به "روستایی باورنکردنی در میان تخته سنگ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستایی باورنکردنی در میان تخته سنگ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید