عسکری: اگر بازیکنی بدون عذر موجه در لیگ بازی نکرد، بعدا گله ای نداشته باشد، دوستان معنی انتخاب گلخانه ای را نمی دانند

به گزارش مجله جهانگیر، سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: اگر بازیکنی بدون دلیل موجه در مسابقات لیگ تکواندو بازی نکرد، برای عدم دعوت به مسابقات ورود به انتخابی تیم ملی گله ای نداشته باشد.

عسکری: اگر بازیکنی بدون عذر موجه در لیگ بازی نکرد، بعدا گله ای نداشته باشد، دوستان معنی انتخاب گلخانه ای را نمی دانند

فریبرز عسکری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص زمان اتمام اردوی تیم ملی تکواندو گفت: به دلیل برگزاری مسابقات لیگ برتر تکواندو روز 16 دی ماه اردو را تعطیل خواهیم کرد تا بچه ها برای تست PCR بفرایند و روز 17 دی ماه نیز در مراسم وزن کشی حضور داشته باشند. مسابقات لیگ در روزهای 18 و 19 در گروه اول و 24 و 25 در گروه دوم برگزار خواهد شد و اردوی تیم ملی نیز 10 روز تعطیل خواهد بود و شنبه 27 دی ماه، مرحله بعدی اردو به مدت یک ماه برگرار خواهد شد و مجدداً بچه ها برای مسابقات فینال لیگ تحویل باشگاه ها خواهند شد.

وی در خصوص اظهارات خود مبنی بر اینکه شاید به دلیل محدودیت ها، برای دعوت بازیکنان به مسابقات ورود به اردوی تیم ملی به لیگ برتر نگاه داشته باشد، گفت: در دوره های گذشته مسابقات آزاد کشوری را برای کسانی که هیچ رزومه ای نداشتند برگزار می کردیم تا به همه شانس حضور در تیم ملی را داده باشیم. در مرحله بعد و در مسابقات ورود به اردوی تیم ملی تکواندو کسانی که در مسابقات قهرمانی کشور اول یا دوم شده بودند، در لیگ دارای رنکینگ بودند، در تورنمنت های آن سال مدال کسب و یا عضور آخرین تیم ملی بودند به مبارزه می پرداختند و این فرایند تا غربال داخل اردو ادامه داشت.

سرمربی تیم ملی تکواندو شرح داد: در یک سال و نیم گذشته به خاطر شرایط کرونا مسابقات آزاد کشوری، لیگ و هیچ تورنمنتی را نداشتیم. برای من خیلی راحت بود یکسری اسامی خاص را برای انتخابی تیم ملی دعوت کنم. این روش اسمش انتخاب گلخانه ای بود و کسانی که معنای گلخانه ای را نمی دانند خیلی راحت می توانند جستجو و به معنی آن برسند. صحبت های قبلی من دو بخش داست که در بخش اول عنوان کرده بودم که امیدوارم با لطف خداوند این بیماری هر چه زودتر ریشه کن و سلامتی به جامعه بازشود تا ما طبق روال گذشته مسابقات آزاد کشوری و مراحل بعد را برگزار کنیم.

عسکری خاطر نشان کرد: اما اگر این اتفاق نیفتاد نباید دست روی دست بگذاریم و باید دورنمای برای خود داشته باشیم. اعتقاد دارم قانون بد بهتر از بی قانونی ست و بر طبق قانونی که گذاشتیم با توجه به اینکه بچه ها در یک سال گذشته رصد نشدند، مسابقات جام نقش جهان و لیگ برتر را رصد خواهیم کرد و نفراتی که توانایی داشته باشند را به مسابقات ورود به اردوی به تیم ملی دعوت خواهیم کرد. شرایط خاص است و مجبور هستیم اینگونه جلو برویم و برای اینکه کسی متضرر نشود نیز رودتر شرایط را گفتیم تا بچه هایی که با تیم های لیگی قرارداد ندارند با تیمی توافق و در لیگ توانایی خود را نشان بدهند.

وی در پاسخ به این سوال که بازیکنی بدون حضور در مسابقات لیگ شانس دعوت به مسابقات ورود به اردوی تیم ملی را خواهد داشت، گفت: ما این شرایط را زودتر اعلام کردیم تا بچه ها استفاده کنند. یک سری نیز در حال حاضر نگران آسیب دیدگی و باخت در مسابقات لیگ هستند اما در صورت حضور بازیکن در مسابقات لیگ به عنوان تنها مسابقات رسمی سال جاری، دست من به عنوان سرمربی تیم ملی با توجه به سوابق گذشته بازیکن برای دعوت به مسابقات ورود به اردوی تیم ملی باز خواهد بود.

سرمربی تیم ملی تکواندو تاکید کرد: اگر بازیکنی در لیگ حضور نداشته باشد، به عنوان سرمربی تیم ملی باید به چه چیزی استناد کنم تا او را به تیم ملی دعوت کنم؟ اگر یک نفر را بخواهم بدون این شرایط آرمانی به مسابقات ورود به اردوی تیم ملی دعوت کنم قطعاً خیلی ها توقع خواهند شد، البته شاید یک نفر شرایطش حاد باشد یا عذر موجه داشته باشد که در آن صورت شرایط فرق خواهد کرد اما بی انصافی است که کسی بدون هیچ عذر موجه در لیگ شرکت نکند و توقع داشته باشد به خاطر اینکه 5 سال قبل در تیم ملی بوده به مسابقات ورود به اردوی تیم ملی دعوت شود.

عسکری در خصوص احتمال برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در اردبهشت ماه 1400 و اینکه ترکیب تیم ملی برای این مسابقات تغییر خواهد کرد، گفت: اولویت ما نفراتی ست که برای این مسابقات انتخاب شده بودند، اما احتمال تفییر ترکیب تیم ملی نیز وجود دارد. باید این نفرات را در لیگ رصد کنیم و ببنیم در این مدت تمرین داشتند یا کار را به امان خدا رها کردند. حتی ممکن است وزن بازیکنان در این مدت تغییر داشته باشد و یا حتی بر اساس صلاحدید وزن هایی را جا به جا کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که نگاه کادر فنی به مسابقات لیگ باعث جذابیت مسابقات خواهد شد، گفت: امیدوارم که در شرایطی که کرونا به جای ما تصمیم می گیرد، توانسته باشیم حرکتی انجام بدهیم و قدمی برای تکواندو برداشته باشیم و از این بحران نیز به سلامت عبور کنیم. باز هم به بچه ها می گویم که قصد ما خدایی نکرده به هیچ عنوان اذیت کسی نبوده است اما چون شرایط باعث شده است که انتخاب دیگری نداشته باشیم، مجبوریم از شرایط به نفع خودمان استفاده و تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1182

به "عسکری: اگر بازیکنی بدون عذر موجه در لیگ بازی نکرد، بعدا گله ای نداشته باشد، دوستان معنی انتخاب گلخانه ای را نمی دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عسکری: اگر بازیکنی بدون عذر موجه در لیگ بازی نکرد، بعدا گله ای نداشته باشد، دوستان معنی انتخاب گلخانه ای را نمی دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید