صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد مالی دنیا را کاهش داد

به گزارش مجله جهانگیر، خبرنگاران: صندوق بین المللی پول پیش بینی خود از رشد اقتصاد دنیا در سال 2020 را کاهش داد و گفت انتظار دارد رشد اقتصاد دنیای در امسال میلادی به 3.3 درصد برسد که کمتر از پیش بینی 3.4 درصدی ماه اکتبر است.

صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد مالی دنیا را کاهش داد

جهت دریافت مشاوره خدمات سایز کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، یک مقام ارشد صندوق بین المللی پول گفت، به نظر می رسد که رشد اقتصاد دنیای به کف رسیده و افت بیشتری در کار نخواهد بود، اما چشم اندازی از ترمیم اقتصادی دیده نمی گردد و ریسک های مختلف از تنش های تجاری تا شوک های زیست محیطی موجب شده تا چشم انداز اقتصاد دنیا نامطمئن گردد.

صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود همچنین پیش بینی خود از رشد اقتصاد دنیای در سال 2020 و 2021 میلادی را کاهش داده که علت اصلی آن کاهش بیش از حد انتظار رشد اقتصادی هند و دیگر بازارهای نوظهور بوده است، هرچند گفته که توافق تجاری امریکا و چین امیدواری ها در خصوص سرانجام فرایند افت فعالیت های اقتصادی را بیشتر نموده است.

در حالی که جنگ های تجاری بر صادرات و سرمایه گذاری دنیای سایه افکنده، اقتصاد دنیای در سال 2019 میلادی رشدی 2.9 درصدی را به ثبت رسانده که پایین ترین نرخ رشد از زمان بحران اقتصادی دنیای تا به امروز بوده است.

کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول در کنفرانسی خبری که در آستانه شروع نشست مجمع دنیای اقتصاد برگزار گردید گفت: ما هنوز به نقطه بازگشت رشد اقتصاد دنیای نرسیده ایم... واقعیت این است که رشد اقتصاد دنیای همچنان ضعیف است.

در همین چند هفته ابتدایی سال نوی میلادی ما شاهد افزایش تنش های ژئوپلتیک در خاورمیانه بوده ایم و اقتصاد دنیای تاثیرات گسترده ای از شوک های زیست محیطی به خود دیده است. ما این تاثیرات را در استرالیا و بخش هایی از آفریقا مشاهده نموده ایم.

صندوق بین المللی پول پیش بینی نموده که رشد اقتصاد دنیای در امسال میلادی به 3.3 درصد برسد که کمتر از پیش بینی 3.4 درصدی ماه اکتبر است. این موسسه همچنین پیش بینی خود برای سال 2021 را از 3.6 به 3.4 درصد کاهش داده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 455

به "صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد مالی دنیا را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد مالی دنیا را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید