زمان شروع سال تحصیلی جدید دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شد

به گزارش مجله جهانگیر، معاونت آموزشی وزارت بهداشت طی بخشنامه ای خطاب به روسای دانشگاه های علوم پزشکی، زمان شروع سال تحصیلی آینده دانشگاه علوم پزشکی و زمینه های به حداقل رساندن رفت وآمد دانشجویان را ابلاغ کرد.

زمان شروع سال تحصیلی جدید دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، علی اکبر حق دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت در بخشنامه ای خطاب به روسای دانشگاه های علوم پزشکی زمان آغاز و آغاز کلاس های ترم آینده دانشگاه علوم پزشکی را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است؛ مصوبات بیست و پنجمین جلسه ستاد ملی بیماری کرونا 31 خرداد 99 جهت اجرا به دانشگاه های علوم پزشکی اعلام می گردد. سال تحصیلی جدید دانشگاه ها، آموزش و پرورش و حوزه های علمیه از 15 شهریورماه 99 در سراسر کشور آغاز می گردد.

رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی در مورد خوابگاه ها، غذاخوری ها، فضا های ورزشی و تجمعات در دانشگاه ها ضروری است. وزارتین علوم و بهداشت موظف هستند به گونه ای برنامه ریزی نمایند که از ابتدای سال جدید تحصیلی نقل و انتقال بین شهری و اقامت دانشجویان در شهر های خارج از محل سکونت خود به حداقل کاهش یابد.

وزارتین علوم و بهداشت موظف هستند تا از ابتدای سال تحصیلی جدید با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به تقویت و بهره گیری بهینه از زیرساخت ها، امکانات شبکه ای، سخت افزار ها و نرم افزار های لازم برای آموزش و پژوهش از راه دور و به اشتراک گذاشتن متون، دروس و محتوای پژوهشی و آموزشی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در یک بستر مشترک اقدام نمایند.

معاونت آموزشی وزارت بهداشت در این بخشنامه تاکید نموده است؛ دانشگاه ها باید از هم اکنون برنامه ریزی لازم جهت آغاز سال تحصیلی از تاریخ تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا 15 شهریورماه امسال به عمل آورده و از تاریخ 10 تا 13 شهریورماه انتخاب واحد دانشجویان صورت بگیرد.

دانشگاه ها می توانند پس از آغاز ترم تحصیلی، زمان کافی را جهت انجام حذف و اضافه لحاظ و در این خصوص اقدام نمایند.

در ادامه این بخشنامه یادآور شده است: با توجه به مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در مورد به حداقل رساندن نقل و انتقال بین شهری و فراهم آمدن انتقال دانشجویان در شهر های محل سکونت خود ضروری است دانشگاه ها علاوه بر توسعه زیرساخت های آموزش الکترونیک و استفاده از سایر روش های آموزشی غیرحضوری در جهت تسهیل مهمانی دانشجویان متقاضی تحصیل در شهر محل سکونت خود حداقل مساعدت لازم را از دانشگاه های مبدا و مقصد را به عمل آورند.

در این ارتباط مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت نیز اقدامات و هماهنگی لازم را انجام خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 846

به "زمان شروع سال تحصیلی جدید دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان شروع سال تحصیلی جدید دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید