دستکاری جنجالی و تازه ایلان ماسک در توییتر!

به گزارش مجله جهانگیر، زومیت نوشت: ایلان ماسک در راستای بازسازی کامل ایکس، گفته است که به زودی قابلیت بلاک کاربران از این شبکه اجتماعی حذف خواهد شد.

دستکاری جنجالی و تازه ایلان ماسک در توییتر!

به گفته ایلان ماسک، بلاک کاربران در شبکه اجتماعی ایکس(توییتر سابق) و جلوگیری از انتشار نظرات آن ها در زیر پست ها، به زودی غیرممکن می گردد. بلاک مدت ها است که به عنوان قابلیتی امنیتی جا افتاده و در تمامی پلتفرم های اجتماعی ارائه می گردد. ماسک می گوید بلاک کاربران صرفا در بخش دایرکت امکان پذیر خواهد بود.

ایلان ماسک از زمان تصاحب توییتر با قراردادی 44 میلیارد دلاری، این شبکه اجتماعی را با تغییرات بی سابقه روبرو نموده است. ماسک هزاران نفر از کارمندان را اخراج کرد، حساب های بن شده را به پلتفرم برگرداند و در نهایت میخ بر تابوت پرنده آبی کوبید.

ماسک فعلاً نگفته که علت حذف شدن قابلیت بلاک چیست؛ به علاوه نمی دانیم که این تغییر تازه چه زمانی در ایکس اعمال می گردد. ماسک معتقد است که قابلیت بلاک با منطق جور درنمی آید و کاربران بهتر است از قابلیت میوت استفاده نمایند. با فعال سازی میوت، کامنت کاربران مدنظر در بخش نوتیفیکیشن ظاهر نمی گردد.

طبق قوانین اپ استور و گوگل پلی، پلتفرم های اجتماعی باید قابلیت بلاک را ارائه دهند. حذف این قابلیت از ایکس ممکن است باعث حذف شبکه اجتماعی موردبحث از اپ استور و گوگل پلی گردد. اپل و گوگل فعلاً هیچ واکنشی نشان نداده اند.

کاربران ایکس از قابلیت بلاک برای جلوگیری از نمایش محتواهای نفرت پراکن و آزاردهنده استفاده می نمایند. قابلیت میوت صرفاً جلوی نوتیفیکیشن ریپلای ها را می گیرد، اما آن ریپلای ها همچنان برای بقیه نمایش داده می شوند. کاربرد دیگر بلاک، جلوگیری از نمایش تبلیغات یک سری برندها است.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 مرداد 1402 بروزرسانی: 29 مرداد 1402 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 2043

به "دستکاری جنجالی و تازه ایلان ماسک در توییتر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستکاری جنجالی و تازه ایلان ماسک در توییتر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید