جدی بگیرید ، توصیه های مهم برای پیشگیری از ابتلای دانش آموزان به کرونا

به گزارش مجله جهانگیر، مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: در فصل زمستان، عفونت های تنفسی شایع است لذا دانش آموزان با رعایت اصول بهداشت فردی و جمعی می توانند از ابتلا به بیماری های تنفسی آنفلوآنزا و کرونا ویروس جلوگیری نمایند.

جدی بگیرید ، توصیه های مهم برای پیشگیری از ابتلای دانش آموزان به کرونا

به گزارش مجله جهانگیر به نقل از فارس، حسن ضیاءالدینی مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در فصل زمستان عفونت های تنفسی شایع است لذا دانش آموزان با رعایت اصول بهداشت فردی و جمعی می توانند از ابتلا به بیماری های تنفسی آنفلوآنزا و کرونا ویروس جلوگیری نمایند.

ضیاءالدینی به بیان نکاتی برای حفظ سلامتی دانش آموزان پرداخت و اضافه نمود: تأکید و رعایت بهداشت فردی مهم ترین نکته است و دانش آموزان حتما دست ها را در طول روز چندین بار با آب و صابون بشویند.

وی ادامه داد: دانش آموزان در هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان و بینی خود را با دستمال یا آرنج بگیرند و از تماس با افرادی که دچار علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا هستند، دوری گردد.

ورود ویروس کرونا به استان مرکزی تکذیب شد

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش به والدین هم توصیه ای کرد و اضافه نمود: اگر فرزندتان دچار علائم سرماخوردگی است تا بهبودی کامل علائم به مدرسه مراجعه نکند البته مدیران مدارس در این زمینه با والدین دانش آموزان همکاری لازم را داشته باشند.

وی توضیح داد: به معاونت تربیت بدنی و سلامت استان ها اعلام کردیم که با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی نسبت به آموزش دانش آموزان اقدام نمایند همچنین برشور و اطلاعات آموزشی در سایت دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

ضیاءالدینی تأکید کرد: به مدیران مدارس هم اعلام می کنیم از بردن دانش آموزان به اردو در فصل سرما خودداری نمایند چون عفونت های فصلی، دانش آموزان را تهدید می نماید.

وی اضافه نمود: همچنین مدیران مدارس دقت نمایند که در بوفه های مدارس، خوراکی مجاز طبق دستورالعمل پایگاه تغذیه سالم که به مدارس کشور ارسال شده است، اقدام نمایند و از فروش خوراکی های غیرمجاز در دستورالعمل اشاره شده است جدا خودداری گردد.

مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: هیچ موردی از بیماری کرونا در مدارس کشور مشاهده نشده است و این موارد که اعلام کردیم برای این است که از ابتلا به بیماری های تنفسی جلوگیری گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 523

به "جدی بگیرید ، توصیه های مهم برای پیشگیری از ابتلای دانش آموزان به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدی بگیرید ، توصیه های مهم برای پیشگیری از ابتلای دانش آموزان به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید