تمام مدارس برای شروع سال تحصیلی جدید آمادگی کامل دارند

به گزارش مجله جهانگیر، مدیر آموزش و پرورش شهرستان روانسر گفت: با اجرای پروژه مهر و زیباسازی و فضاسازی، تمام مدارس برای شروع سال تحصیلی جدید آمادگی کامل دارند.

تمام مدارس برای شروع سال تحصیلی جدید آمادگی کامل دارند

به گزارش ؛ کامران حسین زاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان روانسر گفت: محل خدمت تمام آموزگاران و دبیران مدارس این شهرستان برای سال تحصیلی جدید مشخص شده است.

او بیان نمود: در روز شنبه 15 شهریور ماه 99 و در اولین روز بازگشایی مدارس در مراسمی با حضور مسئولان محلی، خانواده های شاهد و ایثارگران با نواختن زنگ بازگشایی مدارس سال تحصیلی جدید آغاز می شود.

شیفت کاری مدارس شهرستان روانسر مشخص شده است

مدیر آموزش پرورش روانسر ادامه داد: جدول شیفت کاری مدارس شهرستان روانسر برای سال تحصیلی جدید در 2 گروه چرخشی و ثابت صبح مشخص شده است.

او گفت: در روز شنبه 15 شهریور ماه 1399 تمام مدارس گروه شهید رجایی در نوبت صبح دایر است و مدارس گروه شهید باهنر در نوبت بعدازظهر فعالیت آموزشی و تربیتی خود را ارائه می دهند.

مدیر آموزش و پرورش روانسر اظهار کرد: 42 آموزشگاه این شهرستان به صورت چرخشی نوبت صبح و بعدازظهر دایر می شود و 110 مدرسه شهری و روستایی بصورت ثابت صبح است.

او اضافه کرد: 265 آموزگار مدارس ابتدایی این شهرستان به تفکیک زن و مرد و بر اساس امتیاز محل خدمت خود برای سال تحصیلی جدید را انتخاب کرده اند.

کامران حسین زاده اضافه کرد: امسال بیش از پنج هزار و 130 دانش آموز دختر و پسر در 112مدرسه ابتدایی مشغول تحصیل می شوند.

او با بیان اینکه دوران دبستان هم از لحاظ کمی و کیفی در موفقیت تحصیلی و تربیتی دانش آموزان تاثیر گذار است اضافه کرد: آموزش و پرورش یکی از رکن های اساسی توسعه است که ستون های اصلی آن در آموزش ابتدایی می باشد و آموزگار نقش اول را ایفا می کند.

نظارت جدی بر سرویس های حمل و نقل دانش آموزان

مدیر آموزش و پرورش روانسر در بخش انتهای سخنان خود گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید بر فعالیت سرویس های حمل و نقل دانش آموزان نظارت جدی تر و بیشتری صورت می گیرد.

حسین زاده از برنامه کارگروه ماده 18 با مشارکت آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و شهرداری برای ساماندهی سرویس های حمل و نقل دانش آموزی در سال تحصیلی جدید خبر داد و اضافه کرد: با همکاری پلیس راه و پلیس راهور از فعالیت سرویس های فاقد معاینه فنی و بیمه نامه شخص ثالث جلوگیری خواهد شد.

او بیان نمود: آئین نامه سرویس های حمل و نقل دانش آموزان به مدارس شهرستان روانسر ابلاغ شده و مدیران می بایست بر اساس مفاد آئین نامه از وسایل نقلیه مطمئن و دارای مجوز استفاده کنند.

مدیر آموزش و پرورش روانسر با بیان اینکه به کارگیری رانندگان مجرد در تمام مدارس اعم از دخترانه و پسرانه ممنوع است و اولویت خدمات حمل و نقل در مدارس دخترانه با بانوان است، اضافه کرد: حمل و نقل دانش آموزان به صورت مختلط در تمام دوره های تحصیلی ممنوع است و در موارد خاص با پیشنهاد کارگروه مدرسه و دریافت مجوز از حراست آموزش و پرورش بلامانع است.

حسین زاده اظهار کرد: رانندگان و پیمانکاران اجازه دریافت هیچ گونه وجهی از اولیا دانش آموزان ندارند و مدیران باید کرایه ها را به صورت ماهیانه دریافت و ترتیبی اتخاذ کنند که کرایه های 9 ماه قرارداد تا انتها اسفند تسویه شود.

او بیان نمود: تمام وجوه سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزی ابتدا به حساب مدارس واریز و مدیران مدارس و انجمن اولیاء و مربیان با رانندگان و پیمانکاران قرار داد منعقد می کنند.

انتهای پیام/ز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 984

به "تمام مدارس برای شروع سال تحصیلی جدید آمادگی کامل دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام مدارس برای شروع سال تحصیلی جدید آمادگی کامل دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید