تجهیز جاده های شریانی کشور به دوربین ثبت تخلفات

به گزارش مجله جهانگیر، خبرگزاری خبرنگاران- معاون وزیر راه گفت: در قالب طرح هوشمندسازی، با افزودن 400 دوربین نظارتی و ثبت تخلفات به دوربین های موجود، تقریبا همه راه های شریانی کشور، لحظه ای کنترل و رصد می شوند.

تجهیز جاده های شریانی کشور به دوربین ثبت تخلفات

به گزارش خبرنگاران، آقای داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، اضافه کرد: با توجه به اقدامات انجام شده و توجه به پیش بینی حجم زیاد بارش ها در روز های اخیر، مسئله ای از نظر آمادگی برای مقابله با وارد آمدن خسارات به جاده ها در صورت ایجاد سیلاب، نداشتیم. همه راهداران به صورت 24 ساعته در راه ها حضور داشتند تا محوری بسته نشود یا اگر محوری بسته شد، به خاطر این بود که بارش بیش از تصور بود و سیلاب و گل و لای در سطح جاده چالوس بود.

وی با اشاره به اینکه محور هراز به دلیل ریزش سنگ بسته شده بود، گفت : محور هراز برای یکی دو ساعت بسته بود که به خاطر ریزش سنگ از کوه ایجاد شده بودکه بلافاصله اقدامات جهت انجام پاکسازی انجام شد که دو ساعت به طول انجامید.

امانی یادآور شد: در حال حاضر غیر از آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت و جاده چالوس، محور بسته ای نداریم؛ چند محور روستایی و جاده طالقان-هشتگرد به دلیل کولاک شدید بسته است؛ اما محور های شریانی کشور همگی باز هستند.

امانی اضافه کرد: با توجه به پیش بینی های هواشناسی از شهریورماه امسال بازسازی ماشین آلات و تامین تجهیزات و ملزومات راهداری زمستانی جهت آماده باش ماشین آلات این حوزه انجام شده است.

وی گفت : امسال اعتبار ویژه ای برای بازسازی ماشین آلات راهداری اختصاص یافت و با وجود محدودیت اعتبارات، 150 دستگاه نو به ناوگان راهداری کشور اضافه کرده شد و در حال رایزنی با مجلس شورای اسلامی برای اخذ مجوز جهت نوسازی تمام ناوگان راهداری کشور در سال آینده هستیم.

امانی اضافه کرد: در قالب طرح هوشمندسازی راهداری زمستانی با اضافه کردن 400 دوربین نظارتی و ثبت تخلفات به دوربین های موجود، تقریبا همه راه های شریانی کشور به صورت دقیق و لحظه ای کنترل و رصد می شوند، همچنین با تجهیز 8500 ناوگان از مجموع 9600 ناوگان راهداری کشور به GPS امکان مدیریت بهینه ناوگان در شرایط سخت راهداری فراهم می شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین گفت: بر اساس برنامه سال آینده راهدارخانه های واقع در محور های صعب العبور و پربارش به تصاویر دوربین های همان محور مجهز خواهند شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1690

به "تجهیز جاده های شریانی کشور به دوربین ثبت تخلفات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز جاده های شریانی کشور به دوربین ثبت تخلفات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید