تأمین پارکینگ برای مجتمع های مسکونی اردبیل الزامی شد

به گزارش مجله جهانگیر، خبرنگاران: شهردار اردبیل گفت: تأمین پارکینگ برای ساختمان های مسکونی اردبیل در این شهر الزامی و اجرایی شده و در این زمینه هیچ کوتاهی را نمی پذیریم.

تأمین پارکینگ برای مجتمع های مسکونی اردبیل الزامی شد

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران از اردبیل، صدیف بدری شامگاه دیروز در دومین گردهمایی مسئولان پیشگیری از تخلفات شهری در اردبیل اظهار کرد: ما با عمل جدی قانون برخورد با متخلفان ساختمانی در این زمینه از آن هایی که در ساخت واحدهای مسکونی و تجاری اقدام به تامین پارکینگ ننموده اند به عنوان یک تخلف آشکار برخورد می کنیم.

شهردار اردبیل گفت: 99 درصد از کسری پارکینگ ها در حال حاضر مربوط به ساختمان های تجاری است و که در بدنه میادین و تقاطح ها قرار گرفته و اماکن تعبیه پارکینگ در آن ها به دلایل مختلف انجام نشده است.

وی با اشاره به گسترش ساخت و سازهای بی رویه در داخل باغ و مناطق خوش آب و هوا در شهر اردبیل اضافه کرد: بحث ویلا نشینی امروز تخریب فضای سبز واقعی را به دنبال داشته و شهرداری را در ارائه خدمات با مشکل رو به رو نموده این که دراین زمینه از راه و شهرسازی انتظار داریم برای اجرای طرح های ویلا سازی و خانه باغ در شهر اردبیل مکان یابی مناسب و مطالعات دقیق را انجام دهد.

بدری به اثرات پیشگیری و فعال بودن مدیریت واحد پیشگیری در زمینه تخلفات اشاره نمود و گفت: در این کنار این فعالیت ها بحث افزایش عوارض در تعرفه ها مورد توجه بوده و در پیشگیری از تخلفات نیز آثار مثبتی را داشته است.

شهردار اردبیل عمده تخلفات شهر اردبیل را ساخت و سازهای غیر مجاز یا مازاد بر پروانه، سد معبر و فعالیت های غیر قانونی در این زمینه، توضیح داد: اعمال قانونی در مورد افراد سودجو که به دنبال کسب منافع هستند از اقدامات جدی و لازم است.

وی با بیان اینکه ضرورت مراقبت و جلوگیری از ساختن و سازهای غیر قانونی، ریختن پسماند در حریم رودخانه ها و حاشیه نشینی از معضلات دیگر است، اضافه کرد: ما به دنبال تهیه طرح ساماندهی نقاطی هستیم تا در طرح جامع شهر اردبیل بتوان حاشیه نشینی را کنترل کرد.

بدری گفت: در این ارتباط 6 طرح ساماندهی موضعی تهیه شده و در کمیسیون ماده 5 آنالیز شده است که با اجرایی شدن کامل این طرح ها بستر تخلف کاهش یافته و تعدیل پیدا می نماید.

شهردار اردبیل با یادآوری اجرای کمربند سبز در اردبیل را در معین محدوده شهری و جلوگیری از حاشیه نشینی و ساخت و سازهای غیر مجاز اضافه کرد:ما آمادگی داریم تا نسبت به جمع آوری متکدیان اقدامات لازم را انجام دهیم هر چند که شهرداری برای نگه داری موقت متکدیان مکانی در نظر گرفته اما به دلیل معین نبودن تکلیف متکدیان پس از واگذاری به بهزیستی شاهد بازگشت آن ها به سطح شهر هستیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 661

به "تأمین پارکینگ برای مجتمع های مسکونی اردبیل الزامی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأمین پارکینگ برای مجتمع های مسکونی اردبیل الزامی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید