بیش از 600 ایران کیشی داوطلب دریافت کارت اهدای عضو شده اند

به گزارش مجله جهانگیر، بیش از 600 نفر از پرسنل ایران کیش درراستای عمل به مسئولیت های اجتماعی، باهماهنگی روابط عمومی این شرکت با واحد مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان مسیح دانشوری، خواهان مشارکت در دریافت کارت اهدای عضو شده اند.

بیش از 600 ایران کیشی داوطلب دریافت کارت اهدای عضو شده اند

به گزارش خبرنگاران بنابر اعلام شرکت ایران کیش، احسان علی بیگی مدیرفرهنگی واحد مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه اهدای عضو مختص به یک روز خاص نیست و در تمام سال این احتیاج احساس می گردد گفت: در حال حاضر 26 هزار نفر بیمار درلیست پیوند عضو قراردارند که روزانه 10 تا 12 نفر از آن ها فوت می شوند چون عضو پیوندی به آن ها نمی رسد.

وی اضافه کرد : باید در نظر داشته باشیم که آخرین راه چاره برای درمان و بازگشت به زندگی، پیوند عضو است و این طور نیست که راهکار دیگری برای درمان بیماراحتیاجمند پیوند عضو باقی مانده باشد. بنابراین در تمام سازمان ها و نهادها باید موضوع اهدای عضو فرهنگسازی گردد.

علی بیگی گفت : اگر در پانزده سال پیش درصد موافقت با اهدای عضو 5 تا6 درصد بود با فرهنگسازی و آموزش و طرح موضوعاتی مثل کارت اهدای عضو و توجه رسانه ها به این مفهوم ، این آمار رشد نموده و به نزدیک 27 تا 29 درصد رسیده است .

وی درباره نقش سازمان هایی مانند ایران کیش دراینباره گفت : قطعا سازمان های دولتی و خصوصی مانند ایران کیش می توانند به صورت سازماندهی شده و هدفمند در جهت ارتقای این آموزش کوشا باشند و مثلا مفاهیم و تفاوت های مرگ مغزی ، کما و مفاهیم دیگر که باهم اشتباه کرفته می شوند را روشن نمایند . این موضوع را جا بیاندازند که مرگ مغزی همان مرگ است و صرفا دستگاه ها برای حفظ سایر اعضای بدن به فرد فوت شده متصل است وگرنه بعد از مرگ مغزی همان اتفاقاتی که درزیر خاک برای انسان رخ میدهد، رخ خواهد داد. هر انسان هشت عضو حیاتی را می تواند اهدا کند و لحظه به لحظه این زمان رضایت گیری از خانواده برای اهدای عضو فرد مرگ مغزی شده ، اهمیت دارد.

مدیرفرهنگی واحد مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: جای تشکر بسیار از ایران کیش است که درزمینه دریافت کارت اهدای عضو با سعه صدر تمامی اقدامات را انجام داد و برای 600 نفر از پرسنل خود در جهت در یافت کارت اهدای عضو خود اقدام نموده است .

وی اضافه کرد : نسبت به سازمان های خصوصی این بالاترین آماری است که دراین مدت داشته ایم هرچند که در خصوص بعضی هلدینگ ها شرایط فرق می نماید اما قطعا هلدینگ با ایران کیش که یک شرکت است تفاوت دارد و واقعا باعث خوشحالی است که اولا ایران کیش دراین موضوع پیشقدم شده است و این تعداد مشارکت تقربا بیانگر موافقت کلیه پرسنل این سازمان برای اهدای عضو است و ثانیا در کمترین زمان ممکن بیشترین همکاری را با ما داشته و سوم اینکه خروجی کار هم نشان میدهد که همت مضاعفی در این امر به خرج داده شده است . همتی که به داوطلب شدن ششصد نفر دراین زمینه انجامیده است .

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1445

به "بیش از 600 ایران کیشی داوطلب دریافت کارت اهدای عضو شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 600 ایران کیشی داوطلب دریافت کارت اهدای عضو شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید