بنیامین و کنسرت پشت بامی اش برای مردم!

به گزارش مجله جهانگیر، روزنامه شهروند: در روز های کرونایی فرهنگ و هنر ایران که کنسرت ها، سینماها، نمایش ها و در کل تقریبا تمام فعالیت های هنری تعطیل شده، بنیامین بهادری، خواننده موسیقی پاپ، با تدارک کنسرتی متفاوت برای هوادارانش در صدر تیتر های رسانه های -به خصوص- مجازی قرار گرفته است. کنسرتی که حداقل در فضای مجازی و نزد دوستداران این خواننده با استقبال زیادی روبرو شده و بسیاری بر این باورند که چنین حرکات امیدوارکننده ای می تواند در حال و روز پراسترس فعلی کشور هوایی تازه باشد برای مردم خسته از اخبار بد و نگران کننده.

بنیامین و کنسرت پشت بامی اش برای مردم!

در ادامه گفت وگویی با این خواننده را می خوانید:

کنسرت های مشابه کنسرت خودتان را دیده بودید؟

واقعیت اینجاست که هرگز چک ننموده ام یا با چنین موردی برخورد نداشته ام. این ایده به ذهنم رسید و انجامش دادیم. اصلا چرا یک کنسرت باید لغو گردد؟ اگر هم اتفاقی شبیه به این افتاده من پیگیر نبوده ام و یادم نیست. به نظرم مهم هم نیست که چه کسی اول انجام داده باشد، مهم این است که درست و به نفع مردم به نتیجه برسد.

اینکه برای 7هزار نفر کنسرت دادید، نگران نبودید حضورتان برایشان عادی گردد و از کنسرت بعدی تان استقبال نگردد؟

جواب این سوال شما بستگی به شرایط دارد. در حال حاضر شرایط پیش رو قابل پیش بینی نیست؛ اما آنچه به عنوان جواب این سوال در نظر می گیرم این است که بی شک به جای تکرار ترجیح می دهیم کنسرت جدیدی را برنامه ریزی و برگزار کنیم.

در برخی از سایت ها کنسرت زنده شما را کاری تبلیغاتی و نمایشی خوانده اند. پاسخی برای این نقدها ندارید؟

اشکالی ندارد. من همواره گفته ام اگر کسی حال خوبی می دهد حالش را نگیریم و با برچسب اشتباه خوبی اش را به بدی تبدیل نکنیم. به این سایت ها هم می گویم حال کار خوب ما را نگیرند. به هر حال آن ها آزادند آنچه تصور می نمایند را بازگو نمایند.

مدتی است که از درخواست مجوز از سوی خوانندگان برای کنسرت های رایگان صحبت می گردد که ظاهرا موانعی در کار است و مجوز این نوع اجرا ها داده نمی گردد. به نظرتان این نوع اجرای مجازی می تواند جایگزینی برای کنسرت های عمومی رایگان باشد؟

بله، به نظرم شیوه جذاب و جدیدی است. چه پیش از من کسی انجام داده باشد چه من اولین باشم، مهم نیست. مهم این است که اگر همه گیر بگردد احتمالا خیلی خوب و تأثیرگذار خواهد شد.

اجرا برای 7 هزار نفر نگران نماینده نبوده که مبادا تازگی حضورتان برای تماشاگران از دست برود؟

دو نکته وجود دارد؛ یک اینکه من کنسرت 7 هزار نفری را در لس آنجلس تجربه نموده ام. برای ما حال خوبی که مردم در کنسرت مان دارند، بیشتر از تعداد جایگاه ها مهم است؛ این تصمیم هم چیزی شبیه همین تفکر است. آرزو می کردم صد ها هزار نفر از این یک ساعت استفاده نمایند که البته در این یک ساعت چهل هزار نفر ما را همراهی کردند که تعداد نفرات ثابت 7 هزار نفر بوده است پس باید در جواب شما بگویم اصلا. من هرگز بیشتر از یکی دو هفته آینده نگری ننموده و عمدتا به این چیز ها فکر نمی کنم.

آیا به نظرتان در بین اجرایتان با اجرا های مجازی زنده خوانندگان غربی شباهت ها و تفاوت هایی هست؛ در چه جنبه هایی؟

اجرای مجازی خواننده های غربی روی صحنه و جلوی مردم است. ما خودمان هم این کار را نموده ایم. سال هاست که این کار انجام می گردد؛ اما این موضوعش فرق می نماید که کنسرتی لغو و به جای آن در پشت بام خانه خودمان به صورت آنپلاگد برگزار شده است؛ شاید درست باشد بگویم صمیمی و خانگی. ما نمی توانستیم ازخانه بیرون بیاییم، بین مردم برویم و در جمعیت کنسرت بگذاریم تا دیگرانی که نیستند ببینند. حقیقت این است که نمی دانم دیگران چگونه برگزار نموده اند و تفاوت در چیست؛ البته که مهم هم نخواهد بود. تصمیم ما این بود که حال خوب را منتشر کنیم همین.

منبع: برترین ها
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 840

به "بنیامین و کنسرت پشت بامی اش برای مردم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیامین و کنسرت پشت بامی اش برای مردم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید