انتقاد سازمان بهداشت جهانی از پاسخ انگلیس در مواجهه با کرونا

به گزارش مجله جهانگیر، با جهش 200 نفری شمار مبتلایان به ویروس کرونا در انگلیس، معاون سازمان بهداشت جهانی گفت: باید از بحث درباره فرضیات گذر کرد و دست به اقدام عملی زد.

انتقاد سازمان بهداشت جهانی از پاسخ انگلیس در مواجهه با کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در انگلیس، سازمان بهداشت جهانی از پاسخ این کشور به شیوع بیماری کووید-19 انتقاد کرد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت طبق آخرین آمار، شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا روز جمعه 798 نفر اعلام شده است که جهش بیش از 200 موردی ظرف 24 ساعت را نشان می دهد.

همچنین با گزارش اولین مورد فوت در اثر کرونا در اسکاتلند، شمار کلی قربانیان ویروس کرونا در انگلیس به 11 نفر رسید.

در ولز نیز با اضافه شدن 22 مورد جدید به مبتلایان، آمار افراد آلوده به ویروس کرونا به 60 نفر رسید.

به نوشته روزنامه گاردین، مارگارت هریس سخنگوی سازمان بهداشت جهانی روز شنبه رویکرد انگلیس در قبال کنترل ویروس کرونا را زیر سوال برد.

هریس در مصاحبه ای گفت: علم زیادی درباره این ویروس نداریم و به مدت کافی در جامعه ما حضور نداشته تا بفهمیم به لحاظ ایمنی شناختی چه تأثیراتی [بر مبتلایان]دارد.

وی اضافه کرد: هر ویروس عملکرد متفاوتی دارد در بدن دارد و پاسخ ایمنی شناختی خاصی را تحریک می کند. می توانیم هر چقدر که می خواهیم درباره فرضیات صحبت کنیم، ولی الان با وضعیتی روبرو هستیم که باید به دنبال اقدام عملی باشیم.

پاتریک والاس مشاور ارشد بخش علوم در دولت انگلیس در پاسخ به این سخنان گفت: رویکردی که دولت اتخاذ کرده است منجر به ایمنی جمعی در انگلیس خواهد شد

دولت انگلیس پس از تصمیمی دیرهنگام گفت رویداد های ورزشی و فرهنگی را لغو کرده است. از سوی دیگر انتخابات شهرداری ها نیز به سال آینده موکول شدند.

سازمان بهداشت جهانی روز جمعه نیز هشدار داده بود که در حال حاضر اروپا کانون بیماری همه گیر کرونا در جهان به شمار می آید. همچنین تأکید کرد که اقدامات قرنطینه باید همراه با گام های دیگر برای مبارزه با ویروس کرونا از جمله افزایش آگاهی ها همراه باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 644

به "انتقاد سازمان بهداشت جهانی از پاسخ انگلیس در مواجهه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد سازمان بهداشت جهانی از پاسخ انگلیس در مواجهه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید