امارات تست کرونا برای مسافران واکسینه شده را لغو کرد

به گزارش مجله جهانگیر، امارات در تازه ترین اصلاح مقررات سفر، شرط تست PCR را برای مسافرانی که کامل واکسینه شده اند و کارت واکسیناسیون دارند، لغو کرد.

امارات تست کرونا برای مسافران واکسینه شده را لغو کرد

به گزارش دنیای سفر به نقل از خبرگزاری ایسنا، در دستورالعمل جدیدی که به شرکت های جهانگردی و هواپیمایی رسیده است، دولت امارات مسافران بالای 12 سال را ملزم نموده که در محدوده 48 ساعت مانده به ورود به این کشور در یکی از آزمایشگاه های معتبر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا مراکزی که مورد تایید شرکت های هواپیمایی در این مقصد است، تست PCR انجام داده و گواهی منفی آن را با QR code به زبان انگلیسی یا عربی همراه داشته باشند. با این حال، مسافرانی که کامل واکسینه شده باشند از این قانون مستثنی و معاف می شوند.

امارات بعلاوه تاکید نموده که از پذیرش مسافرانی که گواهی منفی تست PCR آن ها بدون QR code باشد، جلوگیری می نماید.

واکسن های جانسون/ فایزر/ مدرنا/ آسترازنکا/ سینوفارم/ اسپوتینک برای سفر به این کشور پذیرفته شده است. الزامی است این مسافران کارت واکسن به زبان انگلیسی و با QR code ارائه دهند. از مدت زمان تزریق واکسن تک دُز جانسون مسافران ورودی به امارات باید 28 روز و از تزریق دُز دوم دیگر واکسن ها دست کم باید 14 روز گذشته باشد.

بعلاوه از مسافران خواسته شده پیش از سفر برنامه COVID-19 DXB Smart APP را روی گوشی همراه خود نصب نمایند.

داشتن بیمه نامه مسافرتی و بلیت رفت و برگشت برای مسافرانی که ویزای توریستی دارند، الزامی است.

از تمام مسافران هنگام ورود به امارات در فرودگاه تست PCR رایگان گرفته می گردد.

مقررات سفر به امارات درحالی آسان تر شده که این کشور هم اکنون محل برگزاری اکسپو 2020 دبی و دیگر نمایشگاه ها و رویدادهای بین المللی و کنسرت های موسیقی است و میخواهد از این طریق تعداد بیشتری جهانگرد جذب کند. امارات به تازگی اعلام نموده در چهار ماه برگزاری اکسپو 15 میلیون بازدیدنماینده و جهانگرد جذب نموده است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 7 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1401 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1786

به "امارات تست کرونا برای مسافران واکسینه شده را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات تست کرونا برای مسافران واکسینه شده را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید