آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت

به گزارش مجله جهانگیر، خبرنگاران: سازنده ها و مالکان واحدهای مسکونی نوساز در روزهای اخیر در بازار عرضه مسکن حضور پررنگ تری نسبت به سایر عرضه کننده ها داشتند.

آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت

جهت دریافت خدمات نحوه ساخت آلاچیق سیمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش مجله جهانگیر تحقیقات میدانی از تازه ترین شرایط بازار معاملات مسکن شهر تهران طی روزهای اخیر نشان می دهد در حالی که بازار مسکن به دلیل شیوع ویروس کرونا و همچنین قرار داشتن در ماه نیمه تعطیل فروردین عملا به حالت تعطیل درآمده است اما معدود فایل های عرضه شده به بازار مسکن در این روزها عمدتا فایل های نوسازی است که از سوی سازنده ها و مالکان املاک کلیدنخورده به متقاضیان معرفی شده است.

هم اکنون تمایل به تبدیل به احسن کردن واحدهای مسکونی به کمترین میزان خود رسیده است و این گروه از متقاضیان مصرفی کمترین حضور را در بازار مسکن دارند. متقاضیان تبدیل به احسن مسکن که باید به صورت همزمان نسبت به فروش واحد مسکونی خود و خریداری واحد جدید اقدام نمایند در عمده موارد هم اکنون ترجیح داده اند این اقدام را به بعد از عادی شدن شرایط به لحاظ کنترل بیماری کرونا موکول نمایند.

با این حال عمده فایل هایی که طی روزهای اخیر به خصوص در بازار فروش آپارتمان های بزرگ متراژ- با مساحت بیش از 100 مترمربع- به بازار عرضه شد واحدهای مسکونی نوساز و کلید نخورده هستند. مالکان این واحدها را می توان به سه دسته طبقه بندی کرد. سازنده ها یکی از اصلی ترین عرضه نمایندگان این گروه از واحدها به بازار مسکن در سال جدید هستند. بخشی دیگر از این واحدها از سوی سفته بازها وبعضی دیگر از سوی سرمایه گذاران به بازار فروش عرضه شده اند. علت تمایل سفته بازان و بعضی از سرمایه گذاران بازار مسکن به خروج از این بازار نبود چشم انداز سودگیری حداکثری از بازار مسکن در سال 99 است.این موضوع باعث شده است در روزهای اخیر و در شرایطی که حضور سازنده ها در بازار معاملات مسکن بیش از پیش احساس می گردد این دو گروه نیز با حضور خود در بازار حجم عرضه آپارتمان های کلیدنخورده را تقویت نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 600

به "آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید