15 آسانسور نو در ایستگاه های خط 7 متروی تهران راه اندازی می شود

به گزارش مجله جهانگیر، حدود 100 روز بعد از راه اندازی آسانسور ایستگاه مهدیه در خط 7 مترو که با اخذ مجوزهای لازم صورت پذیرفت، حالا خبر می رسد که در دهه نخست اسفندماه سال جاری 15 دستگاه آسانسور دیگر در این خط، مراحل پایانی اخذ استاندارد بهره برداری را گذرانده و بزودی وارد مدار استفاده عمومی می شوند.

15 آسانسور نو در ایستگاه های خط 7 متروی تهران راه اندازی می شود

به گزارش خبرنگاران، در پی برگزاری جلسات متعدد کارشناسی بین متخصصین اداره کل استاندارد استان تهران و شرکت متروی تهران که در سال جاری تحقق و استمرار یافت، ضمن رفع اشکالات مطرح شده از سوی کارشناسان اداره استاندارد استان تهران و متعاقب تعاملات اجرا شده، روند راه اندازی آسانسورهای احداث شده در ایستگاههای خط 7 سرعت گرفته است.

مهندس محمود یوسفی مجری خط 7 مترو در این رابطه می گوید: از 32 دستگاه آسانسوری که در ایستگاههای مختلف خط 7 ساخته شده بود اما به دلیل عدم احراز مجوزهای لازم وارد مدار بهره برداری نشده بود، آسانسور ایستگاه مهدیه در آبان ماه سال جاری با اعمال برخی تغییرات مجوز لازم را گرفت و اسفندماه سال جاری نیز 15 دستگاه آسانسور در 6 ایستگاه دیگر اجازه استفاده عمومی خواهند یافت.

این 15 دستگاه آسانسور در ایستگاههای برج میلاد (4 دستگاه)، بوستان گفتگو (4 دستگاه)، هلال احمر (2 دستگاه)، کمیل (2 دستگاه)، چهل تن دولاب (2 دستگاه) و آهنگ (یک دستگاه) راه اندازی می شوند تا امکان استفاده از ایستگاههای خط 7 برای افراد کم توان جسمی و حرکتی، سالمندان و معلولان بیش از پیش میسر شود.

بنا براعلام روابط عمومی وامور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، یوسفی در انتها اضافه کرد: هزینه این 16 دستگاه آسانسور که از جمله زیرساخت های ضروری به منظور بهره برداری عمومی از ایستگاههای یادشده به شمار می آیند، حدود 200 میلیارد تومان بوده است که شامل اجرای شفت و گالری، آهن کشی، ساخت و نصب آسانسورها می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1974

به "15 آسانسور نو در ایستگاه های خط 7 متروی تهران راه اندازی می شود" امتیاز دهید

1 کاربر به "15 آسانسور نو در ایستگاه های خط 7 متروی تهران راه اندازی می شود" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 آسانسور نو در ایستگاه های خط 7 متروی تهران راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید