چیز های جالبی که صدایتان درباره شما فاش می کند

به گزارش مجله جهانگیر، خبرنگاران: کمتر از یک ثانیه زمان لازم است تا فقط با استفاده از صدا شخصیت فرد را بشناسیم. شاید باورنکردنی به نظر برسند، اما صدای شما حقایق جالبی درباره شما فاش می کند. نه تنها صدا منحصربه فرد است، بلکه اطلاعات غیرمنتظره و مفیدی همراه خود دارد. چیزهایی مثل قد، قدرت و سایر ویژگی های را می توانید با شنیدن صحبت های فرد تشخیص دهید.

چیز های جالبی که صدایتان درباره شما فاش می کند

جامعه پذیری

صدای شما شخصیت شما، یا به طور خاص درونگرا یا برونگرا بودن شما را نشان می دهد. در یک تحقیق افراد به صداهای کامپیوتری گوش دادند که مثل صدای افراد درونگرا و برونگرا طراحی شده بود. شرکت کنندگان توانستند شخصیت ها را شناسایی کنند. برونگرا ها سریع تر و بلندتر حرف می زنند و درونگرا ها افکارشان را با صدای آهسته و آرام تر بیان می کنند.

قابلیت اطمینان

یک سلام ساده به مردم می گوید که شما چقدر قابل اطمینان هستید. 64 نسخه از کلمه سلام توسط داوطلبان یک نظرسنجی شنیده شد و تقریبا همه شرکت کنندگان مردانی که آخر کلمه را بلندتر بیان می کردند و برعکس، زنانی که آخر کلمه را آرام تر بیان می کردند را به عنوان قابل اعتمادترین افراد انتخاب کردند.

قد

صدای شما می تواند قد شما را نشان دهد. در دو آزمایش، از افراد خواسته شد از بین دو گوینده، فرد قد بلندتر را انتخاب کنند و 5 گوینده را براساس قد مربت کنند. 62.17درصد از شرکت کنندگان توانستند گوینده قدبلندتر را پیدا کنند. هر چه قد فرد بلندتر باشد، صدایش آرام تر و عمیق تر است.

باروری

چرخه قاعدگی نه تنها روی تغییرات هورمونی و خلق و خو تاثیر می گذارد، بلکه روی صدا هم تاثیر می گذارد. با نزدیک شدن به دوره تخمک گذاری صدا بلندتر می شود، بنابرین زنانی که صدای بلندتری دارند، قدرت باروری بیشتری دارند.

قدرت

صدا می تواند قدرت یک مرد را نشان دهد. شرکت کنندگان یک تحقیق به صدای مردان کشور های مختلف گوش دادند که به زبان مادری خود حرف می زدند، و سپس قدرت آن ها را ارزیابی کردند. در نتیجه، آن ها توانستند دقیقا مشخص کنند که کدام مردان قوی تر هستند. مردان قوی تر صدای عمیق تری دارند.

حرفه ای گری

صدای شما روی حرفه شما تاثیر می گذارد. افرادی که صدای خشک دارند به نظر می رسد تحصیلات و شایستگی کمتری دارند. این به خصوص درباره زنان صدق می کند. صدا روی تصمیم کارفرما هم تاثیر می گذارد و آن ها را به سمت انتخاب گزینه دیگر هدایت می کند.

بیماری پارکینسون

تغییرات صدا ممکن است نشانه بیماری پارکینسون باشد. بیماران دچار کندی گفتار می شوند، صدایشان آرامتر می شود و نفسشان کم می آید. مردم شروع به صحبت های خسته کننده می کنند و در مراحل بعدی لرزش مشخص تر می شود.

منبع: brightside

منبع: برترین ها
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 136

به "چیز های جالبی که صدایتان درباره شما فاش می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چیز های جالبی که صدایتان درباره شما فاش می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید