پایداری شرایط فراوری نیروگاه های برق

به گزارش مجله جهانگیر، تهران (پانا) - معاون برق و انرژی وزیر نیرو با اشاره به تامین سوخت نیروگاه ها ، از پایدار شدن شرایط نیروگاه های فراوری برق اطلاع داد.

پایداری شرایط فراوری نیروگاه های برق

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت فراوری، انتقال و توزیع نیروی برق ایران، همایون حائری اضافه کرد: اکنون و با یاری همکاران شرکت گاز سوخت برای نیروگاه ها تامین شده و مسئله ای ندارند.

وی در عین حال برضرورت مدیریت مصرف چه در بخش برق و چه گاز تاکید نمود و خاطرنشان ساخت: همکاران بخش برق در تلاشند تا با تداوم اقدام های خود به صرفه جویی در مصرف انرژی یاری نمایند.

معاون وزیر نیرو یکی از این اقدام ها را تعدیل روشنایی معابر و عظیم راه ها برشمرد و گفت: پایش اداره های دولتی از دیگر اقدام ها است که پایش می شوند تا در زمان تعطیلات به طور حتم روشنایی ها و سیستم های گرمایشی خاموش باشد.

حائری ادامه داد: دانشگاه ها و مدارس هم پایش می شوند تا در ایام تعطیل هیچ سیستمی در مدار نداشته باشند و این اقدام ها برای مدیریت مصرف بهینه انجام می گردد.

وی گاز و برق را واحد های خدماتی دانست که وظیفه تامین برق و گاز مردم را بر عهده دارند.

معاون وزیر نیرو خاطرنشان ساخت: روزهای سخت بخش برق تابستان است که وسایل سرمایشی وارد مدار می شوند اما روزهای سخت بخش گاز زمستان است که میزان مصرف گاز در بخش خانگی بسیار افزایش می یابد.

حایری میزان مصرف برق در تابستان را دو برابر زمستان بیان کرد و گفت: براین اساس همه نیروگاه ها باید آمادگی لازم برای تامین احتیاج برقی این ایام را داشته باشند.

وی میزان مصرف گاز در بخش خانگی را بر اساس آمارهای اعلامی سه برابر تابستان دانست و اضافه کرد: بالا رفتن مصرف گاز در بخش خانگی سبب می گردد سوختی که بایددر اختیار نیروگاه ها قرار گیرد محدود گردد.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو ادامه داد: میزان مصرف گاز در بخش خانگی هشت برابر مصرف نیروگاه ها است و این فرایند محدودیت تحویل گاز به نیرگاه ها را به همراه دارد که دو روز پیش نتیجه این محدودیت منجر به خاموشی شد.

حائری گفت: اکنون با هماهنگی های اجرا شده اکنون مسئله ای در تامین سوخت وجود ندارد.

وی بر تداوم اقدام های مدیریت مصرف با هدف یاری به بخش گاز کشور تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1196

به "پایداری شرایط فراوری نیروگاه های برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایداری شرایط فراوری نیروگاه های برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید