ظرفیت بیمارستان های پذیرش کننده کرونا تکمیل شد ، دورهمی ها و سفرها باید لغو شوند

به گزارش مجله جهانگیر، مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه با اوج دریافت ویروس کرونا در بسیاری از مناطق کشور روبرو هستیم، گفت: در شرایط کنونی باید مسئولان، دولت، مجلس و هر ارگان و سازمانی که مسئولیتی در این رابطه دارد، برای مهار و کنترل بیماری واکنش سریع داشته باشد.

ظرفیت بیمارستان های پذیرش کننده کرونا تکمیل شد ، دورهمی ها و سفرها باید لغو شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر پیغام طبرسی با هشدار جدی نسبت به شرایط بحرانی بیمارستان ها و با بیان اینکه بسیاری از بیمارستان های پذیرش نماینده بیماران کرونایی تکمیل شده است، گفت: در صورتی که بحران ایجادشده کنترل و مدیریت نگردد، از همه جهات ضربه خواهیم خورد و اولین جایی که دچار صدمه می گردد، سلامت مردم است.

وی اضافه کرد: متاسفانه در حال حاضر تعداد بالایی از مردم در بیمارستان بستری هستند و خیلی ها در لیست انتظار برای بستری به سر می برند.

طبرسی با بیان اینکه بارها بر اهمیت مسئله کرونا و رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری ها برای پیشگیری از شیوع و انتقال بیماری تاکید شده و دیگر مطلبی در این رابطه باقی نمانده، گفت: با توجه به وقوع اوج بحران کرونا که در حال حاضر حداقل در تهران با آن روبرو هستیم، باید اقدامات و مداخلات جدی برای مدیریت شرایط اعمال گردد.

  • افرادی که توصیه ها را رعایت نکردند، مسئولند

مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری ادامه داد: همانگونه که مشاهده می گردد و آمارها نیز نشان می دهد، با اوج بیماری کرونا در بسیاری از مناطق کشور در 14 استان روبرو هستیم که تهران نیز جزو آن هاست. البته این شرایط قابل پیش بینی بود و خود بنده از 5 خرداد بارها هشدار دادم که مسافرت های بی رویه و شرکت در مراسم و تجمعات منجر به این می گردد که کرونا از کنترل خارج گردد و متاسفانه همین اتفاق هم افتاد و همه کسانی که این توصیه ها را جدی نگرفتند و رعایت نکردند، امروز باید خود را مسئول بدانند.

  • آمار جدید کرونا در ایران ؛ 148 فوتی در 24 ساعت گذشته | 9 استان در شرایط هشدار؛ 9 استان قرمز شدند

طبرسی اظهار کرد: در حال حاضر متاسفانه سیستم در مقابل این اتفاقات منفعل است و واکنش سریع نداریم. همین مسئله باعث بروز بحران کنونی شده است. به گونه ای که حداقل در شهر تهران تخت خالی برای بستری بیمار کرونایی وجود ندارد و همین الان بیماران زیادی در نوبت بستری در بیمارستان هستند، شرایطی که شایسته ما نیست.

وی تاکید نمود: اولین قدم باری کنترل کرونا لغو همه تجمعات و تعطیلی هر مساله ای است که باعث تجمع افراد می گردد. پاساژها، مراکز خرید، رستوران ها، کنسرت، سینما و هر چیز دیگری که باعث تجمعات می شوند، باید هرچه سریعتر لغو شوند.

  • انتقاد از برگزاری حضوری کنکور و انتقادهای دیگر

مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در ادامه صحبتش با انتقاد از شرایط برگزاری امتحانات به خصوص آزمون سراسری، گفت: با برگزاری حضوری کنکور، تجمعات چند صد هزار نفری ایجاد می گردد که این مسئله باعث انتقال بیماری خواهد شد و بسیار خطرناک خواهد بود.

وی رعایت فاصله فیزیکی در وسایل نقلیه عمومی را مساله مهم بعدی بیان کرد و گفت: باید تمهیدات جدی برای رعایت فاصله گذاری در وسایل نقلیه عمومی مانند مترو و اتوبوس اندیشیده و اجرا گردد.

طبرسی به دورکاری کارمندان هم اشاره نمود و گفت: نباید در ادارات تجمع ایجاد گردد. بسیاری از مبتلایان کنونی کارمند هستند. چراکه در یک محیط فردی بیمار شده اند و دیگران را هم مبتلا می نماید.

وی مساله بعدی را ممنوعیت مسافرت های بین استانی و کنترل شدید آن بیان کرد و گفت: در حال حاضر افراد به راحتی و بدون کنترل از یک منطقه به منطقه دیگر مسافرت می نمایند و باعث انتقال بیماری می شوند.

طبرسی اضافه کرد: متاسفانه نکات کنترلی و بهداشتی در این رابطه رعایت نمی گردد. در حالیکه در این شرایط باید به دیگران هم فکر کنیم و تنها به فکر خود و اطرافیان خود نباشیم. چراکه در این فرایند انتقال ممکن است بیماری به فردی منتقل گردد که کارش به آی سی یو و شرایط خطرناک کشیده گردد.

این عضو هیات علمی دانشگاه خطاب به شرکت های هواپیمایی، خواهان شد: شرکت های هواپیمایی حتما این مسئله را رعایت نمایند و از ورود بیماران به هواپیما جدا جلوگیری نمایند. این قضیه نیازمند یک چک و نظارت جدی است. همچنین در این رابطه باید قانونی وجود داشته باشد که با متخلفان برخورد جدی گردد.

طبرسی گفت: باید قوانینی تدوین گردد تا با افرادی که در اماکن عمومی اصول بهداشتی را رعایت نمی نمایند، به شدت برخورد گردد. چراکه در حال حاضر سلامت جامعه به شدت در معرض خطر است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 865

به "ظرفیت بیمارستان های پذیرش کننده کرونا تکمیل شد ، دورهمی ها و سفرها باید لغو شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت بیمارستان های پذیرش کننده کرونا تکمیل شد ، دورهمی ها و سفرها باید لغو شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید