طالبان آمریکا را تهدید کرد: توافقنامه را زیا پا بگذارید جنگ را آغاز می کنیم

به گزارش مجله جهانگیر، طالبان در بیانیه ای عدم آزادی زندانیان این گروه را سرپیچی آمریکایی ها از مفاد توافقنامه صلح دانست و ایالات متحده را به واکنش جدی تهدید کرد.

طالبان آمریکا را تهدید کرد: توافقنامه را زیا پا بگذارید جنگ را آغاز می کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، طالبان به دنبال عدم آزادی زندانیان خود در مدت تعیین شده در توافقنامه آمریکا را به واکنش جدی تهدید کرد.

طالبان در بیانیه ای بیان نمود این گروه تا به امروز به توافقنامه صلح با آمریکا که در 29 فوریه سال جاری در دوحه منعقد شد، متعهد مانده و مفاد آن را رعایت کرده است.

بر اساس این بیانیه، مقامات آمریکایی نیز پذیرفته اند که نیرو های طالبان بر توافقنامه انجام یافته عمل کرده و بار ها برای مذاکرات با طرف های افغانی آمادگی خود را برای حل دائمی و صلح سراسری در افغانستان نشان داده است.

طالبان با انتقاد از به تعویق افتادن آزادی 5 هزار زندانی خود مطابق با توافقنامه صلح به بهانه های مختلف تاکید کرد که این عمل نخطی از توافقنامه است.

این بیانیه اضافه کرد: بر اساس توافقنامه امضا شده، تا آنکه در نتیجه مذاکرات بین الافغانی توافق جداگانه ای با جهات افغانی صورت نگیرد و آتش بس همه جانبه برقرار نشود، امارت اسلامی به تمام مراکز نظامی اداره کابل، اعم از اینکه در مناطق روستایی باشد یا شهری، می تواند حملاتی انجام دهد، اما آن را انجام نداده و تنها به برخی از پاسگاه های محلی حملاتی صورت داده است.

طالبان همچنین تاکید کرد:، اما از طرف آمریکایی و همکاران داخلی و خارجی آن ها تخطی های علنی در برابر طالبان اجرا شده، که شامل موارد زیر است:

1:رهایی 5 هزار زندانی به دلایل غیر موجه تا به امروز به تاخیر افتاده است.

2: به مراکز مجاهدین که در مناطق جنگی هم نیست، مکررا حملات اجرا شده است.

3: به اماکن زیادی از جمله مردم غیرنظامی از سوی نیرو های آمریکایی و داخلی حمله شده است.

5: در مناطق مسکونی غیرنظامیان مکرا حملاتی از سوی آمریکایی ها اجرا شده است.

6: در مناطق تحت کنترل طالبان، حملاتی اجرا شده است.

7: در هلمند، قندهار، فراه، قندوز، ننگرهار، پکتیا، بدخشان، بلخ و دیگر بخش های افغانستان سرپیچی های زیادی از توافقنامه شده، که جزئیات آن از طریق کانال ارتباطی لحظه به لحظه به اطلاع مقامات آمریکایی رسیده است.

این بیانیه تاکید کرد به دلیل تخطی های مداوم اجرا شده از سوی آمریکایی ها از توافقنامه صلح، از این طرف می خواهد تا خود و هم پیمانانشان مفاد آن را رعایت کنند. چراکه هرگونه حمله و بمباران به مواضع طالبان به معنای تحریک و اعلام جنگ بوده و خود تخطی علنی از مفاد توافقنامه است.

طالبان در پایان گفت اگر این تخطی ها ادامه یابد، فضای بی اعتمادی به میان می آید و نه تنها به توافقنامه زیان می رساند؛ بلکه مجاهدین را نیز به واکنش متقابل مجبور می سازد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 700

به "طالبان آمریکا را تهدید کرد: توافقنامه را زیا پا بگذارید جنگ را آغاز می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان آمریکا را تهدید کرد: توافقنامه را زیا پا بگذارید جنگ را آغاز می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید