شهلا بهروزی راد: کسب مدال پارالمپیک هم دور از دسترس نیست

به گزارش مجله جهانگیر، اولین سهمیه قایقرانی ایران برای بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو توسط شهلا بهروزی راد در بخش پاراکانو به دست آمد.

شهلا بهروزی راد: کسب مدال پارالمپیک هم دور از دسترس نیست

این ملی پوش کشورمان روز گذشته در جریان رقابت های قهرمانی دنیا که در مجارستان جریان دارد و در فینال KL3 بانوان با ثبت رکورد 48.96 صاحب صندلی سوم شد و ضمن کسب مدال برنز سهمیه لازم برای حضور در پارالمپیک 2020 توکیو را هم به دست آورد.

این برای نخستین بار است که قایقرانی ایران به واسطه یک مدال دنیای، صاحب سهمیه پارالمپیک می گردد. بهروزی راد چهار سال پیش هم با حضور در فینال مسابقات دنیای ایتالیا و کسب صندلی ششم برای نخستین بار، قایقرانی ایران را در بخش جانبازان و معلولان صاحب سهمیه المپیک ریو نموده بود ضمن اینکه مدال برنز وی هم اولین مدال دنیای قایقرانی ایران در بخش بانوان است.

بهروزی راد تاکید دارد که این مدال در رقابت با ورزشکارانی به دست آمده که با بالاترین آمادگی لازم در مسابقات دنیای شرکت نموده بودند ضمن اینکه همین مدال، وی را به مدال آوری در پارالمپیک هم امیدوار نموده است.

این ملی پوش قایقرانی جانبازان و معلولان ایران در مصاحبه با مجله جهانگیر گفت: سال جاری مسابقات قهرمانی دنیا حُکم گزینشی پارالمپیک و المپیک را داشت و به همین دلیل همه ورزشکاران با بیشترین آمادگی ممکن در محل مسابقات حاضر شده بودند.

وی توضیح داد: البته ایران هم در این زمینه مستثنی از دیگر کشورها نبود. خود من خیلی بهتر از همواره و با آمادگی بیشتر نسبت به ادوار گذشته مسابقات قهرمانی دنیا راهی مجارستان شدم چراکه مصمم بودم با بهترین نتیجه از این رقابت ها، کسب سهمیه پارالمپیک کنم. خدا را شاکرم که پیروز شدم اینبار سهمیه پارالمپیک را به واسطه یک مدال دنیای به دست بیاورم.

بهروزی راد تاکید نمود: این برای نخستین بار است که در تاریخ قایقرانی ایران و در بخش بانوان مدال دنیای به دست می آید ضمن اینکه برای نخستین بار است که سهمیه المپیکی و پارالمپیکی قایقرانی به واسطه یک مدال دنیای به دست آید. همین اولین ها من را مصمم تر می نماید.

عضو تیم ملی پاراکانو ایران تاکید نمود: قطعا از همین امروز به فکر آماده سازی برای حضور بهتر در پارالمپیک توکیو هستم. من در پارالمپیک ریو هم حضور داشتم و عملکرد به نسبت خوبی هم داشتم اما مصمم هستم که در توکیو خیلی بهتر از ریو باشم و بدرخشم.

بهروزی راد در انتها گفت: با برنامه حساب شده کار و تمریناتم را تا پارالمپیک توکیو پیش می برم ضمن اینکه به این باور و اعتقاد رسیده ام که دریافت مدال در پارالمپیک هم دور از دسترس نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 63

به "شهلا بهروزی راد: کسب مدال پارالمپیک هم دور از دسترس نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهلا بهروزی راد: کسب مدال پارالمپیک هم دور از دسترس نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید