روسیه موشک های مافوق صوت خود را به نمایش گذاشت

به گزارش مجله جهانگیر، در سایه تنش های اخیر با انگلیس، روسیه از دیروز رزمایش خود در مدیترانه را که همراه با نمایش جنگنده های قادر به حمل موشک های مافوق صوت است، شروع کرد.

روسیه موشک های مافوق صوت خود را به نمایش گذاشت

به گزارش خبرنگاران، وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه ای از شروع رزمایش دریایی-هوایی ارتش این کشور در دریای مدیترانه اطلاع داد.

در بخش هوایی این رزمایش هم هواپیماهای ضدناو توپولف 142 ام.کا و ایل 38 و بمب افکن های راهبردی دور پرواز توپولف 22 ام 3 و هواپیماهای میگ 31 ک شرکت می نمایند.

جنگنده های میگ 31 به موشک های مافوق صوت تازه کینژال مجهز هستند و برای نخستین بار به سوریه اعزام شده اند.

هواپیماهای روسی در این رزمایش، پروازهای تمرینی برای تامین امنیت پایگاه هوایی حمیمم روسیه واقع در استان لاذقیه سوریه و پایگاه پشتیبانی دریایی طرطوس نیروی دریایی روسیه انجام می دهند.

بر اساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، هواپیماهای شرکت نماینده در این رزمایش، تجهیزات و دستگاه ها را در شرایط اقلیمی سخت و تحت تاثیر درجه حرارت بالا و امکان پرواز طولانی بر فراز دریا آزمایش خواهند کرد.

در این رزمایش هوایی دریایی که در شرق دریای مدیترانه جریان دارد، پنج ناو روسیه از جمله ناو موشک انداز ماسکوا و ناوشکن های آدمیرال اسن و آدمیرال ماکاروف و دو زیردریایی استاری اوسکول و راستف نادانو شرکت دارند.

این رزمایش در شرایطی برگزار می گردد که در هفته گذشته در دریای سیاه تنشی میان یک ناو انگلیسی و یک ناو روسی پیش آمد و مسکو روز گذشته هشدار داد که اگر این قبیل اقدامات انگلیس ادامه پیدا کند روسیه ناوهای بریتانیایی را هدف قرار می دهد.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1476

به "روسیه موشک های مافوق صوت خود را به نمایش گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه موشک های مافوق صوت خود را به نمایش گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید