راهنمای انتخاب بوفه شیک [

به گزارش مجله جهانگیر، بوفه از جمله مبلمان ضروری ای است که معمولا در بیشتر منازل ما ایرانی ها قرار می گیرد. از یک مدل بوفه شیک معمولا برای بنمایش گذاشتن ست ظروف کریستالی زیبا و گران قیمت در دکوراسیون اتاق پذیرایی یا غذاخوری خانه استفاده می شود.

راهنمای انتخاب بوفه شیک [

بوفه و ویترین ها یکی از مهم ترین وسایل های مبلمان خانه است و در بیشتر خانه ایرانی ها دیده میشود از بوفه برای به نمایش گذاشتن ظروف تزئینی و ظروف پذیرایی خاص استفاده میشود پس باید بوفه را در بهترین جای خانه قرار داد تا بتوانید ظروف تزئینی خود را به نمایش بگذارید.بهترین جا برای قرار دادن بوفه دکوراسیون پذیرایی و غذا خوری است و در اینجاها میتوانید بوفه را قرار دهید بوفه ها نقش مهمی در دکوراسیون داخلی خانه دارند میتوانید با استفاده از بوفه و ویترین ظروف زیبای خود را به نمایش قرار دهید و دکوراسیون خانه خود را بهتر و زیباتر کنید.بوفه را باید با توجه به طرح مبلمان و همچنین وسایل استفاده شده در ان محیط انتخاب کنید باید طرحی را انتخاب کنید که با محیط خانه شما هماهنگ باشد تا باعث زیبایی دکوارسیون داخل خانه باشدسعی کنید رنگ و طرح بوفه را با در نظر گرفتن طرح مبلمان فرش و پرده و… انتخاب کنید.

مانند هر مبلمانی دیگری برای دکوراسیون خانه، انواع بسیار زیادی از بوفه و کابینت ذخیره سازی مناسب اتاق غذاخوری و پذیرایی در بازار وجود دارند اما شکل نهایی این وسیله در نهایت از طریق نحوه استفاده و نیاز شما از یک بوفه تعیین خواهد شد. البته در اینجا باید اشاره کنم که در خانه های آپارتمانی کوچک نبود چنین وسیله جاگیری بسیار کمک خواهد کرد چرا که بوفه ها هم بزرگ و حجیم بوده و فضای زیادی از اتاق نشیمن و پذیرایی اشغال می کنند. در عوض بهتر است ظروف کریستالی و گران قیمت خود را بروی شلف و قفسه های باز یا کابینت های شیشه ای آشپزخانه بنمایش بگذارید. با این کار هم به زیبایی و دلبازی فضای اجتماعی خانه کمک کرده اید و هم دکوراسیون آشپزخانه خود را شیک تر نشان داده اید.

اگر می خواهید بوفه خود رابا ظروف چینی و کریستالی شیک خود پر کنید و در کنار آن فضایی مناسب برای نگهداری قاشق و چنگال و ظروف استیل خود داشته باشید باید به سراغ مدل هایی با درب شیشه در قسمت بالایی و کشو و دراور در قسمت پایینی باشید. در مقابل اگر بدنبال بوفه ایی فقط برای نگهداری ظروف خود در اتاق پذیرایی و غذاخوری هستید انتخاب مدل هایی کوتاه قد و کشیده که حالتی شبیه به کابینت های آشپزخانه دارند گزینه مناسب تری خواهد بود.

بعداز خرید یک مدل بوفه شیک و مناسب باید در مورد محل قرار گیری آنها در خانه خود تصمیم گیری کنید. همانطور که در بالا گفتم، از آنجایی که بوفه ها جای زیادی از فضای اتاق را اشغال می کنند بهتر است آنها را فقط در مکان هایی قرار بدهید که اطراف آنها خلوت تر است. قرار دادن بوفه ها در مکان هایی که به فضای ذخیره سازی نیاز دارند ایده بسیار خوبی خواهد بود. در برخی مواقع قرار دادن بوفه در آشپزخانه می تواند به زیبایی دکوراسیون این مکان دوچندان اضافه کند و از طرفی دسترسی آسان تر به ظروف را ممکن می سازد.

اگر خیلی علاقه دارید از بوفه در پذیرایی خود استفاده کنید و از طرفی با محدودیت فضا هم روبرو بوده و به قول معروف خدا و خرما را با هم می خواهید، بهترین گزینه پیش رو خریداری بوفه های آینه دار و تمام شیشه ای است. مدل های شیشه ای جلوی دید را نمی گیرند و باعث پیوستگی جریان دکوراسیون شده و در عین اینکه فضا اشغال می کنند به هیچ نام انرا گرفته نشان نمی دهند. برخی مدل های آینه دار هم برای بزرگ تر نشان دادن محیط مناسب هستند اما تاثیرگذاری و زیبایی مدل های شیشه ای در خانه های کوچک را ندارند.

مورد بعدی که در خرید مدل بوفه شیک حتما باید مد نظر داشته باشید هماهنگی سبک طراحی آن با دکوراسیون کلی خانه بخصوص در قسمت اتاق پذیرایی و غذاخوری است. البته بیشتر مواقع بوفه همراه با ست مبلمان خانه خریداری می شود و سبک ها عمدتا یکی است اما برای آنهایی که قصد خرید بوفه جدا را دارند این موضوع اهمیت می یابد. اگر مبلمان مدرن دارید، بوفه هم باید مدرن باشد. بوفه های مدرن چهارگوش و مستطیلی هستند در صورتی که بوفه های کلاسیک گرد بوده و انحنا دارند. بوفه های کلاسیک چوبی دارای حاشیه های منبت کاری شده هستند اما بوفه های مدرن ساده و بدون نقش و نگار تولید می شوند.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را هم خوانده اند:

مدل بوفه شیک حتما نباید بزرگ و چند طبقه و جاگیر باشد نمونه های کوچک بوفه هم تولید شده اند که برای بنمایش گذاشتن ظروف دکوری در خانه های کوچک بسیار مناسب هستند. این بوفه ها اغلب در نمونه های مدرن مسطتیلی طراحی شده و تقریبا تمام شیشه ای هستند. شلف های دیواری شیشه ای هم که مستقیما به دیوار وصل شده و فاقد پایه هستند هم می توانند بخوبی نقش یک بوفه شیک را ایفا کنند. هدف از بوفه بنمایش گذاشتن طراحی های زیبای ظروف در کنار سلیقه، نظم و شخصیت اعضای خانواده بخصوص خانوم خانه است که یک بوفه شیک همانند یک ویترین این کار را به بهترین شکل انجام می دهد.

منبع: اتاق
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1537

به "راهنمای انتخاب بوفه شیک [" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب بوفه شیک ["

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید