حکم پرونده شهلا صادر شده است

به گزارش مجله جهانگیر، رئیس شورای شهر مشهد از صدور حکم پرونده امیر شهلا، عضو شورای شهر مشهد، اطلاع داد.

حکم پرونده شهلا صادر شده است

به گزارش مجله جهانگیر، محمدرضا حیدری امروز در حاشیه هفتادوسومین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار گردید و در جمع مجله جهانگیر در خصوص پرونده امیر شهلا، عضو شورای شهر مشهد اظهار کرد: دادگاه تجدید نظر برگزار گردیده است و حکم هم صادر شده، اما حکم هنوز ابلاغ نشده و ما منتظریم که حکم دادگاه تجدیدنظر ابلاغ گردد.

وی در خصوص محتوای حکم گفت : نمی دانیم محتوای حکم چیست، اما خبرهایی را دریافت کردیم و تصور می کنیم همان طور که با تدبیر مدیریت دستگاه قضایی و شورای شهر به دور از فضاسازی رسانه ای کار این پرونده در فضای آرامی دنبال شد، همان جهت تداوم پیدا کند و از جهت خود اعلام گردد و همه دستگاه ها تکلیف قانونی خود را بدانند.

رئیس شورای شهر مشهد در خصوص تغییر طرح بافت فرسوده منطقه عامل، آبکوه و قلعه وکیل آباد گفت: قبل از اینکه سازمان بازآفرینی را تشکیل دهیم، طرح هایی که به صورت ویژه بوده مثل طرح های آبکوه، قلعه وکیل آباد و عامل سه مدیر طرح داشته که مستقلاً با شهردار کار می نموده اند، اما الان که سازمان بازآفرینی تشکیل شده است این ها زیرمجموعه سازمان بازآفرینی قرار گرفته است؛ یعنی سازمان متولی این حوزه هاست و به معنای توقف طرح ها نیست.

وی اضافه کرد: پیشنهادی که شورا در خصوص بافت عامل و هم در ارتباط بام میدان شهدا و سایر طرح هایی که به صورت موردی شهرداری ورود نموده تکلیفی برای شهرداری تعیین نموده و آن تکلیف هم این است که از زمانی که محدوده طرح ها تعیین شده زمان زیادی گذشته، زمین های مردم فریز شده است و باید در این طرح ها شهرداری ملک آن ها را تملک کند و مشکلشان حل گردد. از طرفی شهرداری با کمبود منابع روبرو است و نمی تواند متملک کند و شهروندان نیز می خواهند زودتر وضعیت ملکشان تعیین گردد.

حیدری بیان نمود: شهرداری را مکلف کردیم بازنگری در این طرح ها را انجام دهد و محدوده طرح ها را کوچک کند. دلیلی ندارد در محدوده عامل عمق طرح ها را زیاد کنیم تا تعداد بیشتری از مردم درگیر شوند. اگر برای تملک زمین ها منابع نداریم اجازه دهیم مردم در قالب طرح و با یاری سرمایه گذاران مشارکت نمایند و طرح را احیا نمایند؛ اینکه مردم را چند سال معطل نگه داریم شایسته نیست.

توضیح داد: در شهرداری و شورا این موضوع در حال پیگیری است که این طرح ها اصلاح گردد و بخشی از مناطق آزاد شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 149

به "حکم پرونده شهلا صادر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم پرونده شهلا صادر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید