تقویم رویدادهای گردشگری 2020 سازمان همکاری های مالی اکو اعلام شد، اجرای 4 برنامه در ایران

به گزارش مجله جهانگیر، مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: معاونت گردشگری به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران، چهار برنامه از تقویم رویدادهای گردشگری 2020 مصوب شورای برنامه ریزی منطقه ای همکاری های مالی (اکو) را برگزار می نماید.

تقویم رویدادهای گردشگری 2020 سازمان همکاری های مالی اکو اعلام شد، اجرای 4 برنامه در ایران

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا تحصیلی هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محمد ابراهیم لاریجانی گفت: پیرو برگزاری سی امین اجلاس شورای برنامه ریزی منطقه ای سازمان همکاری های مالی (ECO-RPC) در 24 تا 27 دی 98 در تهران و حضور دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری در این رویداد، مصوبات بخش گردشگری و تقویم کلی رویدادهای 2020 سازمان مذکور اعلام شد.

او اضافه کرد: بر اساس این مصوبه، معاونت گردشگری متولی برگزاری چهار رویداد (ششمین جشنواره بین المللی غذای اکو - جاده ابریشم) 7 تا 9 خرداد 99، (کارگاه آموزشی آشپزی) 7 تا 9 خرداد 99، (مجمع روسای انجمن ها، اتحادیه ها و سایر ذینفعان گردشگری اکو) 9 تا 11 تیر 99 و سومین کنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت اکو نیز در سال 99 خواهد بود.

مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه در حال حاضر نشست های هماهنگی با مجری رویدادهای مذکور و مشخص ریز برنامه ها و سایر ذینفعان آغازشده است، اظهار کرد: بر این اساس برگزاری ششمین جشنواره بین المللی غذای جاده ابریشم اکو و نیز نشست و کارگاه آشپزی در حاشیه آن به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان، مجمع روسای انجمن ها، اتحادیه ها و سایر ذینفعان گردشگری اکو به شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی و نیز برپایی سومین کنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت اکو به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران سپرده شده و تعاملات موردنظر به منظور بهره مندی حداکثری از برنامه های پیش رو در دستور کار قرارگرفته است.

او با بیان اینکه در بیست و نهمین نشست شورای برنامه ریزی اکو در آذر سال 97 موضوع انتخاب پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو از سوی ایران پیشنهاد شده اضافه کرد: پس از ارائه گزارش توجیهی و مکانیزم انتخاب پایتخت از میان شهرهای کشورهای عضو اکو، موضوع در نشست وزرای گردشگری اکو در شهر خجند تاجیکستان در 11 تا 12 مهر 98 مطرح و از سوی وزرای گردشگری کشورهای عضو مورد تأیید و استقبال قرارگرفته است.

محمد ابراهیم لاریجانی اظهار کرد: در این نشست شهرهای ساری و اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال های 2022 و 2023 انتخاب شده اند، به همین دلیل، جمهوری اسلامی ایران میزبان پنجمین نشست وزرای گردشگری و هفتمین نشست کارشناسان ارشد اکو را در سال 2022 هم زمانی با برگزاری رویداد ساری 2022 میزبان خواهد بود.

شورای برنامه ریزی منطقه ای از ارکان اصلی سازمان همکاری مالی اکو به شمار می آید که حداقل یک بار در سال و قبل از اجلاس سالانه شورای وزیران تشکیل جلسه می دهد. این شورای برنامه ریزی منطقه ای، سیاست ها و راهبردهای پایه و برنامه های اکو را بر اساس رهنمودهای شورای وزیران تدوین می نماید.

تنظیم تقویم سالانه اکو برای تصویب در شورای وزیران، آنالیز فعالیت های مالی دبیرخانه اکو، تهیه گزارش مالی سالانه اکو، آنالیز پیشرفت اجرای برنامه ها و پروژه های سازمان به شکل سالانه و آنالیز اولویت های راهبرد همکاری مالی به شکل هر دو سال یک بار از وظایف دیگر این شورا است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 405

به "تقویم رویدادهای گردشگری 2020 سازمان همکاری های مالی اکو اعلام شد، اجرای 4 برنامه در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویم رویدادهای گردشگری 2020 سازمان همکاری های مالی اکو اعلام شد، اجرای 4 برنامه در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید