تصاویر ، صاعقه زد و درختان دانشگاه تبریز را به آتش کشید

به گزارش مجله جهانگیر، رئیس اداره باغبانی و فضای سبز دانشگاه تبریز، جزئیات آتش سوزی درختان دانشگاه تبریز در اثر اصابت صاعقه را تشریح کرد.

تصاویر ، صاعقه زد و درختان دانشگاه تبریز را به آتش کشید

به گزارش خبرنگاران، محمد عدلی پور در مورد جزئیات حریق درختان دانشگاه تبریز که عصر روز شنبه 20 خرداد به وقوع پیوست، اظهار کرد: در اثر برخورد صاعقه با تعدادی از درختان واقع در نزدیکی یادمان شهدای گمنام دانشگاه، یک اصله درخت کاج و یک اصله درخت جونی پروس دچار آتش سوزی کامل شد و تعدادی از درختان نیز به صورت جزئی دچار حریق شدند.

وی با بیان اینکه شعاع این آتش سوزی 100 متر مربع بود، ادامه داد: خوشبختانه بلافاصله بعد از وقوع آتش سوزی، عوامل اداره باغبانی و فضای سبز دانشگاه در محل حاضر شده و با همکاری نیروهای آتش نشانی، اطفاء حریق صورت گرفت.

عدلی پور ادامه داد: این درختان از نوع سوزنی برگ بوده و به علت داشتن صمغ به شدت مستعد آتش سوزی هستند و بعد از حریق نیز به سختی خاموش می شوند.

رئیس اداره باغبانی و فضای سبز دانشگاه تبریز با اشاره به نبود مسیر آتش بُر در قسمت های مرتفع دانشگاه گفت: یکی از موضوعات حائز اهمیت این است که با توجه به مناسب نبودن مسیر دسترسی به درختان واقع در قسمت های مرتفع دانشگاه، اگر مقدار آتش سوزی زیاد باشد، قطعا در اطفاء حریق دچار مشکل خواهیم شد و متأسفانه در سال های قبل، راه آتش بُر احداث نشده است که باید راه حلی برای این موضوع پیدا کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1402 بروزرسانی: 23 خرداد 1402 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 2018

به "تصاویر ، صاعقه زد و درختان دانشگاه تبریز را به آتش کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، صاعقه زد و درختان دانشگاه تبریز را به آتش کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید